Poradnik

Pożyczka na spłatę ZUS i US – jak spłacić zaległości w ZUS?

Pożyczka na spłatę ZUS i US – jak spłacić zaległości w ZUS? 1

Małe i średnie firmy, zwłaszcza te, które są na rynku dość krótko, nieraz mają duży kłopot z tym, by utrzymać płynność finansową. Jest kilka ulg dla początkujących przedsiębiorców, ale dla kogoś, kto musi dopiero zdobyć zaufanie klientów, jest wiele trudności. Konkurencja w każdej dziedzinie wcale nie pomaga. To m.in. wtedy łatwo wpaść w długi i zrobić sobie zaległości w ZUS i US.

W większych firmach, które dobrze prosperują i starają się przewidzieć ewentualne czynniki ryzyka, właściciele gromadzą środki, po które można sięgnąć w razie nagłego zdarzenia. Przykładem jest konieczność drogiej maszyny do produkcji, czy niewypłacalność dużego kontrahenta. Mniejsze firmy nie zawsze mają taką możliwość. Co można zrobić, żeby poradzić sobie z długami w urzędach?

Zadłużenie w ZUS i US – co możemy zrobić?

To, w jaki sposób potoczą się dalsze losy firmy, zależy od podejścia jej właściciela. Może sobie zlekceważyć zaległość z nadzieją, że instytucje o nim zapomną. To też jest jakieś wyjście, choć niekoniecznie dobre. Dużo korzystniej jest wziąć byka za rogi i obrać dobrą strategię spłaty. I tutaj jest kilka propozycji. Na pewno można złożyć pismo wyjaśniające sytuację i zawierające prośbę o odroczenie terminu spłaty składek. W ten sposób można wydłużyć nieco okres gromadzenia środków, ale odsetki w dalszym ciągu są, nawet kiedy urząd zgodzi się na odroczenie. Inną opcją jest rozłożenie długu na raty. Jest to szczególnie korzystna wtedy, gdy zaległości nazbierało się dużo lub toczy się postępowanie egzekucyjne. Jednak jeśli chce się starać o dofinansowanie działalności, nie będzie takiej możliwości, bo nawet regularne spłacanie rat, skłania bank do decyzji odmownej.

W skrajnych przypadkach istnieje szansa umorzenia składek, ale to jest ostateczność. Trudną sytuację firmy trzeba podeprzeć szczegółową dokumentacją. Jest jeszcze jeden sposób, z którego korzysta wielu przedsiębiorców, czyli pożyczka na spłatę ZUS i US. Pod wieloma względami jest to najbardziej opłacalne wyjście. Więcej informacji znajdziesz na https://www.splatachwilowek.pl/splata-zus-us/

Dlaczego pożyczka jest warta uwagi?

W pierwszej kolejności trzeba spojrzeć na to, jakiego typu konsekwencji można uniknąć. Decydując się na pożyczkę, całość zobowiązań jest natychmiastowo uregulowana, a przedsiębiorca spłaca w dłuższym okresie czasu sumę pożyczki. Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że nic się nie zmienia i wciąż ma się do czynienia z tym samym zadłużeniem, ale tak nie jest. Przede wszystkim pożyczka na spłatę ZUS i US wiąże się z niższymi ratami, niż zaproponowałby urząd, co jest ważne dla firmy z trudnościami. Po drugie, ponieważ nie ma zadłużenia związanego ze składkami, firma nie ma żadnej blokady, jeśli chodzi o startowanie w przetargach. Poza tym nie ma ryzyka, że zablokowane będą konta bankowe.

Kiedy widać, że są dla firmy szanse rozwoju i zbliża się dobry czas w inwestycjach, a jednocześnie składki stopują, tudzież wręcz przybliżają widmo upadłości, pożyczka na spłatę ZUS i US może stać się prawdziwym wybawieniem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top