Praca

Praca. Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa szuka pracowników

praca kas krajowa administracja skarbowa rzeszów krosno dębica rzeszów wolne etaty
fot. KAS

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) szuka pracowników. W ogłoszonym naborze do obsadzenia jest 18 etatów. Osoby zainteresowane pracą m.in. na polsko-ukraińskich przejściach granicznych mogą składać podania do końca sierpnia.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, wolne stanowiska, oprócz przejść granicznych, czekają także na chętnych w jednostkach Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, Krośnie, Dębicy i Rzeszowie.

„Wymagane od kandydatów do służby kwalifikacje zawodowe to m.in. wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Z uwagi na specyfikę pracy mile widziane będzie wyższe wykształcenie ekonomiczne, prawnicze lub administracyjne” – dodała.

W naborze preferowane jest również wykształcenie średnie techniczne, w tym szczególnie m.in. mechaniczne, mechatroniczne czy elektroniczne, prawo jazdy kat. B, C, a także ukończone kursy np. instruktora strzelectwa.

Jak przypomniała Chabowska, kandydaci powinni mieć polskie obywatelstwo, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie być karani.

Zgodnie z ogłoszonym naborem do obsadzenia jest 18 etatów. Jak zaznaczyła rzeczniczka, istnieje jednak możliwość zwiększenia tej liczby, w przypadku powstania wakatu w okresie od dnia publikacji ogłoszenia do dnia poprzedzającego test wiedzy. Podania można składać do 31 sierpnia br.

Jak podkreślił dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek, nabór nowych pracowników związany jest m.in. z planowanym otwarciem nowego przejścia w Malhowicach. „Nowe stanowiska potrzebne będą również na przejściu w Budomierzu, Korczowej i Krościenku, gdzie powstały lub powstaną stacjonarne urządzenia RTG służące do prześwietlania pojazdów” – wymienił.

Chabowska przypomniała, że dobiegają końca prace dotyczące poprzedniego naboru. „Szukaliśmy wówczas blisko 130 osób. Z tej liczby na etaty mundurowe przypadało 90 miejsc. I tylko na te miejsca wpłynęło ponad 1 tys. podań. To pokazuje, że praca w naszej służbie cieszy się dużym zainteresowaniem” – powiedziała rzeczniczka.

(PAP)

1 komentarz

1 komentarz

  1. Wla

    19 sierpnia 2020 at 18:47

    Ciężka, ciekawa praca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top