Praca

Praca w LPP Fulfillment Center w Jasionce pod Rzeszowem

praca lpp jasionka rzeszów centrum logistyczne
fot. archiwum

LPP Logistics, spółka w portfolio Grupy odpowiedzialna za zarządzanie siecią zaopatrzenia i dystrybucji, rozpoczyna działalność operacyjną – podało LPP w komunikacie prasowym.

Spółka planuje dalsze inwestycje i zwiększenie zatrudnienia.

LPP Logistics będzie zarządzać siecią obejmującą obecnie siedem lokalizacji w Polsce i za granicą o łącznej powierzchni blisko 400 tys. m kw., w tym centra dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim i Brześciu Kujawskim oraz pięć magazynów e-commerce w Polsce i poza jej granicami, do których już wkrótce dołączy kolejny, powstający właśnie Fulfillment Center w Jasionce pod Rzeszowem o powierzchni 69 tys. m kw.

Jak podano, wyłonienie odrębnego podmiotu to odpowiedź na rosnące znaczenie sprawnie działającej logistyki w całym łańcuchu dostaw oraz decyzje o rozwoju na kolejnych europejskich kierunkach.

„(…) Nowa spółka ma możliwość w sposób optymalny realizować dystrybucję towarów na szeroką skalę i stać się jednym z większych operatorów logistycznych na rynku polskim, nie tylko na potrzeby LPP” – ocenił, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes LPP Logistics Sebastian Sołtys.

Największym klientem LPP Logistics pozostają marki z grupy LPP, ale w kolejnych latach operator nie wyklucza możliwości poszukiwania obszarów, w których mógłby wykorzystać swój potencjał logistyczny i magazynowy dla podmiotów zewnętrznych.

LPP Logistics planuje także rozbudowywać zespół specjalistów branży logistycznej.

„W związku z planowanym rozwojem będziemy poszukiwać spedytorów morskich, drogowych, agentów celnych, inżynierów automatyki, logistyków e-commerce, analityków, elektryków i elektromechaników utrzymania ruchu a także obsadę w kolejnych nowopowstających obiektach. Przed miesiącem rozpoczęliśmy też proces rekrutacji do budowanego magazynu FC na Podkarpaciu, w którym docelowo znajdzie pracę ok. 1000 osób” – dodał Sebastian Sołtys.

Ponadto, LPP Logistics ma w planach na kolejne lata dalszy dynamiczny rozwój sieci logistycznej. Przewiduje m.in. uruchamianie co roku dwóch dodatkowych magazynów. (PAP Biznes)

Oferty Pracy w LPP (Rzeszów/Jasionka)

Szczegóły ofert pracy, które oferuje firma LPP w Jasionce znajdziesz tutaj –> Praca LPP Jasionka

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top