Praca

Praca w Netflix. Serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu pracowników w Polsce

netflix praca

Netflix/Praca. Tuż po otwarciu regionalnego biura Netflix ogłosił powstanie planowanego od wielu miesięcy centrum inżynieryjnego w Warszawie, podała firma.

Na początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze Netflix w Warszawie.

„Kolejnym krokiem i inwestycją na polskim rynku jest stworzenie centrum inżynieryjnego. Do jego zadań będzie należeć tworzenie produktów i usług, wykorzystywanych przez wewnętrznych i zewnętrznych partnerów Netflix, którzy produkują i zarządzają treściami w serwisie. Rozwiązania, nad którymi będzie pracował zespół z Warszawy, umożliwią cały proces produkcji treści, od pomysłu do realizacji i publikacji w serwisie, oraz zapewniają nowe, innowacyjne sposoby zarządzania rozrywką w skali globalnej” – czytamy w komunikacie.

Decyzja o inwestycji w Polsce zapadła wiele miesięcy temu w centrali firmy w Los Gatos i została podjęta przez kierownictwo zespołu zajmującego się technologiami w firmie, podkreślono.

„Wybraliśmy Polskę ze względu na dostęp do świetnych specjalistów – polskie uczelnie informatyczne mają doskonałą reputację, a deweloperzy z Polski są cenionymi ekspertami, chętnie zatrudnianymi na całym świecie. […] Cieszymy się na tę współpracę i wierzymy, że nowe centrum pomoże nam rozbudować naszą globalną organizację technologiczną i przynieść jeszcze więcej innowacji w rozwiązaniach, które tworzymy” – powiedziała wiceprezydent Engineering Deborah Black, cytowana w komunikacie.

Inżynierowie pracujący z Warszawy będą mieć bezpośredni wpływ na to, jak studio Netflix tworzy i produkuje popularne tytuły, takie jak „Wiedźmin”, „The Crown” czy „Stranger Things”.

Ponieważ każdego roku powstaje coraz więcej oryginalnych tytułów w bibliotece Netflix, oprogramowanie zarządza wydatkami na treści o wartości miliardów dolarów, wskazano w informacji.

Na początek serwis planuje zatrudnić kilkudziesięciu inżynierów, którzy będą pracować w regionalnym biurze Netflix w Warszawie. Obecnie trwa rekrutacja na inżynierów oprogramowania aplikacji biznesowych, podano także.

„Rok 2022 był ważnym momentem w historii Netflix w Polsce. Po sześciu latach obecności na rynku firma otworzyła biuro na Europę Środkowo-Wschodnią w Warszawie. Netflix wyprodukował już ponad 30 polskich filmów i seriali – tylko w zeszłym roku serwis przeznaczył 400 mln zł na lokalne produkcje, a od 2018 r. stworzył ponad 3 500 miejsc pracy przy produkcjach własnych: dla polskich aktorów, scenarzystów, reżyserów oraz ekip pracujących na planie i poza nim, które są podporą każdej produkcji” – podsumowano w komunikacie.

Netflix to jeden z największych na świecie rozrywkowych serwisów streamingowych, z którego korzysta 223 mln opłacających abonament użytkowników w ponad 190 krajach.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top