News

Premier na poligonie Nowa Dęba: dobre uzbrojenie jest jak trzy proce w ręku Dawida w walce z Goliatem

nowa dęba puma 22 ćwiczenia wojsko poligon
Fot. KPRM

Nowa Dęba: Premier Mateusz Morawiecki oraz premier Słowacji Eduard Heger obserwowali w środę manewry wojsk państw Grupy Wyszehradzkiej, Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii PUMA-22 na poligonie Nowa Dęba.

Widzimy doskonale, że dobre uzbrojenie mniejszej armii, armii ukraińskiej służy jako skuteczna obrona przed większą barbarzyńską armią rosyjską. Dobre uzbrojenie jest jak trzy proce w ręku Dawida w walce z Goliatem.

My taką armię budujemy – powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki.

Podczas wspólnej konferencji prasowej Morawiecki podkreślał, że do budowy silnej armii potrzebna jest silna gospodarka, silny budżet. Wskazywał też, że dobrze zbudowane finanse publiczne dają gwarancję realizacji inwestycji w modernizację armii. „Dobre uzbrojenie, widzimy to doskonale na Ukrainie przede wszystkim, może zastąpić także ilość. Widzimy doskonale, że dobre uzbrojenie armii, która jest mniejsza, armii ukraińskiej, służy jako skuteczna obrona przed większą barbarzyńską armią rosyjską” – wskazywał szef rządu.

Jak mówił, „dobre uzbrojenie jest jak trzy proce w ręku Dawida w walce z Goliatem”. „I my taką armię budujemy” – zaznaczył.

Premier podkreślił, że armia musi się też opierać na silnej, stabilnej gospodarce. Jak zauważył, „nasze gospodarki targane są kryzysem energetycznym”. Morawiecki wskazywał, że prezydent Rosji Władimir Putin „wytoczył działa przeciwko Ukrainie, tam toczy wojnę bezpośrednią”. „Ale także toczy wojnę ekonomiczną, zaatakował poprzez działania energetyczne Polskę, Słowację i wszystkie kraje Europy” – zaznaczył.

Premier ocenił, że „na Słowacji inflacja wynika z wojny na Ukrainie i agresywnej polityki Putina”. Jak dodał, ta agresywna polityka „daje się we znaki również naszym gospodarkom”.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top