News

Prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski

janusz zakręcki pzl mielec
fot. Grupa WB

Janusz Zakręcki/PZL Mielec. Prezes zarządu, dyrektor naczelny Polskich Zakładów Lotniczych PZL Mielec Janusz Zakręcki został uhonorowany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski.

Odznaczenie zostało przyznane za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu obronnego.

Jak poinformowała PAP w komunikacie spółka, wyróżnienie wręczył w imieniu prezydenta zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego gen. Broni Dariusz Łukowski w piątek podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Jak podkreślił Zakręcki, to wyróżnienie nie tylko dla niego, ale przede wszystkim dla wszystkich pracowników PZL. „Jestem zaszczycony. To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla całego zespołu, któremu chciałbym z całego serca podziękować” – dodał.

Janusz Zakręcki był m.in. inicjatorem i realizatorem prywatyzacji Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu, które obecnie są największym eksporterem branży obronnej w Polsce.

„Zasługą prezesa Zakręckiego jest także ściągnięcie do Polski pełnej linii produkcyjnej legendarnego śmigłowca Black Hawk oraz jego struktur” – przypomniano w komunikacie.

Natomiast w marcu 2022 r. w Mielcu uruchomiono produkcję głównych podzespołów dla globalnego programu F-16 Block 70/72 takich jak: struktura tylnego i centralnego kadłuba oraz struktura kokpitu i jego boczne panele z przednią komorą.

Zakręcki pełni funkcję prezesa najdłużej wśród prezesów wszystkich polskich firm branży zbrojeniowej. Zarządza PZL Mielec od 18 lat. Karierę w PZL Mielec zaczynał od szczebla inżyniera produkcji.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top