News

Prezydent Andrzej Duda powitał prezydenta USA Joe Bidena w Rzeszowie

joe biden andrzej duda rzeszów jasionka

Prezydent Andrzej Duda powitał prezydenta USA Joe Bidena – poinformowała w piątek po południu Kancelaria Prezydenta.

Obaj przywódcy spotkają się z przedstawicielami pozarządowych organizacji zaangażowanych we wspieranie uchodźców z Ukrainy.

„Rzeszów. Prezydent Andrzej Duda powitał prezydenta USA Joe Bidena” – napisała Kancelaria Prezydenta na Twitterze, publikując krótki filmik z powitania obu przywódców.

Jak poinformowano, niebawem przywódcy spotkają się z przedstawicielami pozarządowych organizacji zaangażowanych we wspieranie uchodźców z Ukrainy.

Air Force One z prezydentem USA Joe Bidenem na pokładzie wylądował na lotnisku Rzeszów-Jasionka w piątek po godz. 14. O godz. 14.15 planowane było powitanie go przez prezydenta Dudę, jednak samolot z prezydentem na pokładzie, który był w drodze do Rzeszowa, z powodu usterki musiał zawrócić i lądował awaryjnie na lotnisku Chopina. Przyczyną była usterka samolotu. Ostatecznie amerykańskiego przywódcę przywitał szef MON Mariusz Błaszczak. Samolot rezerwowy z polskim prezydentem na pokładzie wylądował w Jasionce przed godz. godz. 15.

Program wizyty w Rzeszowie prezydentów Polski i USA został zmieniony. Najpierw prezydent USA spotkał się z amerykańskimi żołnierzami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej (82nd Airborne Division).

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top