News

Prezydent Turcji apeluje do Putina. Putin: wstrzymamy swoją operację wojskową po spełnieniu żądań Moskwy

turcja rosja ukraina wojna
fot. archiwum

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zaapelował w rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w niedzielę, by ten ogłosił zawieszenie broni na Ukrainie, otworzył korytarze humanitarne i podpisał porozumienie pokojowe – podało biuro prasowe Erdogana.

W oświadczeniu po trwającej godzinę rozmowie napisano, że prezydent Erdogan powiedział Putinowi, że Turcja jest gotowa przyczynić się do pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie, a zawieszenie broni złagodzi obawy dotyczące sytuacji humanitarnej.

„Prezydent Erdogan ponowił swój apel: +Wspólnie utorujmy drogę do pokoju+. Podkreślił znaczenie podjęcia pilnych kroków w celu osiągnięcia zawieszenia broni, otwarcia korytarzy humanitarnych i podpisania porozumienia pokojowego” – czytamy w oświadczeniu strony tureckiej.

Według oświadczenia Kremla Putin odpowiedział Erdoganowi, że Rosja wstrzyma swoją operację wojskową tylko wtedy, gdy Ukraina przestanie walczyć i żądania Moskwy zostaną spełnione.

Rosyjski prezydent dodał, że „operacja na Ukrainie idzie zgodnie z planem i ma nadzieję, że ukraińscy negocjatorzy przyjmą bardziej konstruktywne podejście do rozmów i uwzględnią rzeczywistość w terenie”. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top