Poradnik

Profesjonalne środki czystości – poznaj ich 5 największych zalet

Profesjonalne środki czystości - poznaj ich 5 największych zalet 1

Jeśli jesteś właścicielem punktu usługowego lub budynku użyteczności publicznej, doskonale wiesz, jak ważne jest utrzymanie czystości. Uważni klienci dostrzegają wszystkie niedociągnięcia w tym zakresie. Łatwiej sprostasz ich wymaganiom, korzystając z profesjonalnych środków czystości

Drogeryjne środki czystości nie mogą się równać z chemią profesjonalną z jednej prostej przyczyny – tak zwana „chemia konsumencka” nie musi spełniać tak restrykcyjnych wymagań jak środki czystości do profesjonalnego zastosowania. Procesy dezynfekcyjne – niezbędne w punktach usługowych i budynkach użyteczności publicznej – nie są przecież codziennością w domach. Jako właściciel tego typu firmy musisz zatroszczyć się o zdrowie i samopoczucie wielu osób. Wszelkie próby nieprofesjonalnego czyszczenia lokali na pewno nie wyjdą ci na dobre. Nieprzekonanym przedstawiamy pięć największych zalet profesjonalnych środków czystości

1. Wysoka skuteczność

Skład profesjonalnych środków czystości znacząco różni się od zawartości produktów drogeryjnych. Substancje czynne używane w chemii profesjonalnej są nawet kilka razy silniejsze niż te zawarte w chemii gospodarczej. Oznacza to, że są skuteczniejsze i bardzo szybko radzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

2. Wydajność

Za wysoką wydajność profesjonalnych środków do czyszczenia odpowiada ich stężenie. Produkty tego typu są silnie skoncentrowane, a co za tym idzie – wymagają rozcieńczenia. To duży plus – dzięki temu przy użyciu jednego opakowania produktu można wyczyścić bardzo duże powierzchnie. Sposób rozcieńczenia można dostosować do rodzaju zabrudzeń.

3. Oszczędność czasu i pieniędzy

Wydajność chemii profesjonalnej przekłada się na oszczędność. Mniej opakowań produktów do czyszczenia to niższy koszt utrzymania czystości w lokalu. Stosowanie chemii gospodarczej w tym wypadku się nie opłaca. Co więcej, stosowanie profesjonalnych środków czystości to również oszczędność czasu, bo skuteczniej oznacza też szybciej.

4. Specjalizacja

Firmy produkujące środki czyszczące do użytku domowego nie przewidują tak dużej specjalizacji produktów jak marki chemii profesjonalnej. Środki profesjonalne w zależności od typu posiadają różny skład, dzięki czemu mogą z nich korzystać przedstawiciele wielu branż. Jedną z marek, która oferuje produkty przeznaczone do konkretnych zadań, jest Clinex (clinex.com.pl) – firma z dużym doświadczeniem na rynku.

5. Bezpieczeństwo

Lokale usługowe i budynki użyteczności publicznej muszą spełniać wymagania nie tylko klientów oraz użytkowników, ale i Sanepidu. Gwarancję, że czystość w lokalu będzie nienaganna, dają właśnie profesjonalne środki czystości. Wyspecjalizowane firmy dbają też o to, żeby produkt był dostosowane do wymagań konkretnej branży, np. w gastronomii – aby mógł być używany na powierzchniach mających kontakt z żywnością, w szkołach – aby zapewniał neutralność alergiczną.

Wymienione pięć punktów to dowód na to, że w profesjonalnym biznesie jest miejsce tylko na odpowiednie środki czystości. Szczegółową listę różnic między najwyższej jakości chemią profesjonalną a konsumencką znajdziesz w artykule „Różnice między chemią profesjonalną a gospodarczą”.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top