Biznes

Program „Nowy start”, czyli pieniądze dla tych co ponieśli porażkę biznesową

program nowy start dofinansowanie wsparcie finansowe dla małe średnie mikro firmy porażka biznesowa

Przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą, mogą w ramach konkursu „Nowy start” otrzymać wsparcie – poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Budżet programu to 15 mln zł.

Jak zaznaczono w środowym komunikacie, uczestnicy konkursu otrzymają dofinansowanie, „które sprawi, że powrót na rynek będzie łatwiejszy”.

Projekt jest skierowany do przedsiębiorców, „którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą”. O wsparcie ze środków unijnych mogą się starać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy „w ciągu 24 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie w okresie 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu ponownie podjęli działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólnicy spółki prawa handlowego”.

Zaznaczono, że do konkursu mogą przystąpić firmy z sektora MŚP ponownie rozpoczynające działalność gospodarczą, „które w ciągu 24 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestały prowadzenia działalności gospodarczej, która była aktywna przez co najmniej 18 m-cy”.

Jak wyjaśniono, przedsiębiorcy mogą przeznaczyć dofinansowanie na pomoc „w poznaniu przyczyn niepowodzenia i rozwój kompetencji w zakresie prowadzenia firmy, aby uniknąć kolejnej porażki w przyszłości”; zmniejszenie braków kadrowych; a także pomoc w adaptacji do ciągle zmieniających się warunków rynkowych oraz konkurencji czy przeszkolenie już zatrudnionych pracowników.

„Program jest w 100 proc. dofinansowany ze środków funduszy unijnych oraz budżetu państwa” – podano.

Do jednego z czterech projektów szkoleniowo-doradczych w ramach konkursu „Nowy start” organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości można się zgłaszać do 30 listopada 2022 r.

(PAP)

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top