Turystyka

Promocja Rzeszowa i Podkarpacia w Gdańsku i Szczecinie

promocja rzeszów podkarpacie szczecin gdańsk region lotnisko

Bezpośrednie loty z regionalnych portów w Gdańsku i Szczecinie do podrzeszowskiej Jasionki to hit tegorocznych wakacji.

Obsługiwane przez PLL LOT sezonowe połączenia cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno pasażerów z Podkarpacia jak i turystów z północy Polski.

Dziś (31.08) na lotnisku w Gdańsku zorganizowano specjalne wydarzenie – promocja oferty Rzeszowa. W imprezie uczestniczył m.in. prezydent miasta Konrad Fijołek.

Promocja Rzeszowa i Podkarpacia w Gdańsku i Szczecinie 3

Dwa dni wcześniej podobne wydarzenie promocyjne miało miejsce w Szczecinie.

– Lotnisko Rzeszów-Jasionka to nasze okno na świat. Dlatego też jako prezydent Rzeszowa zadecydowałem o tym, by zacieśnić współpracę miasta z portem lotniczym i wspólnie organizować działania promocyjne, takie jak dziś w Gdańsku czy wcześniej w Splicie. Wierzę, że na tej współpracy skorzysta zarówno port lotniczy jak i miasto i jego mieszkańcy – powiedział Konrad Fijołek, prezydent miasta Rzeszowa.

Stoisko promocyjne Rzeszowa zlokalizowane w centralnym punkcie terminala pasażerskiego portu lotniczego im. Lecha Wałęsy wzbudziło żywe zainteresowanie podróżnych.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa aktywnie zachęcali do odwiedzania stolicy Podkarpacia przekazując materiały informacyjne i okolicznościowe gadżety. Dużym wzięciem cieszył się film promocyjny zrealizowany w technologii 3D, który za pomocą specjalnych okularów przenosi widza do wirtualnej rzeczywistości.

Wielu odwiedzających podkreślało, że możliwość szybkiej i komfortowej podróży lotniczej to główny czynnik decydujący o wyborze lokalizacji letniego wypoczynku.

promocja rzeszów podkarpacie szczecin gdańsk region lotnisko

– „Podobnie jak przed rokiem, mocno zabiegaliśmy o uruchomienie w sezonie wakacyjnym lotów do Gdańska i Szczecina. Cieszę się, że LOT dostrzega potencjał, jaki tkwi w krajowym ruchu lotniczym, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, gdy spora część turystów rezygnuje z wyjazdów za granicę– mówi Michał Tabisz, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Bardzo doceniamy zaangażowanie władz Rzeszowa w promocję miasta we współpracy z lotniskami i przewoźnikami lotniczymi. Takie działania pozwalają nie tylko zwiększyć dotarcie do odbiorców oferty turystycznej Rzeszowa i całego regionu, ale także umacniają nasze dobre relacje z liniami lotniczymi – podkreśla Michał Tabisz.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top