Inwestycje

Przebudowa DK28 Przemyśl-Medyka – zmiany w organizacji ruchu

przemyśl-medyka dk28 rozbudowa
fot. GDDKiA

W związku z pracami prowadzonymi w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 28 Przemyśl-Medyka, wykonawca zadania wprowadza zmiany w tymczasowej organizacji ruchu.

Od 23 lipca na okres ok. 3 miesięcy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Zmiana w organizacji ruchu obowiązywała będzie na odcinku ok. 400 m. Ruch pojazdów poprowadzony będzie częściowo po istniejącej drodze krajowej, a częściowo po nowo wybudowanej jezdni prawej. Zjazd z nowo wybudowanej jezdni będzie realizowany przed skrzyżowaniem z drogą powiatową Hurko – Jaksmanice.

W ramach tego etapu prowadzonych prac i zmian w tymczasowej organizacji ruchu, zostanie  zamknięty odcinek drogi gminnej nr 116305R w miejscowości Hureczko. Długość odcinka zamkniętego będzie wynosiła około 70 m. W celu dojazdu do miejscowości Hureczko z drogi krajowej nr 28 konieczny będzie zjazd z DK28 w km 351+793 o czym będą informować ustawione znaki.

Zakres robót

Objęty przebudową odcinek DK28 ma początek na granicy miasta Przemyśla, a koniec w miejscowości Medyka (przed przejściem granicznym). Inwestycja obejmuje rozbudowę drogi DK 28 do dwóch pasów w każdym kierunku oraz rozszerzenie prawej jezdni do pięciu pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną na długości 0,5 km przy dojeździe do granicy w kierunku Ukrainy.

Na odcinku objętym rozbudową, nawierzchnia zostanie wzmocniona do nośności 115 kN/oś, skrzyżowania zostaną rozbudowane z zastosowaniem dodatkowych pasów dla relacji skrętnych, wybudowane lub przebudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, wybudowane zostaną zatoki autobusowe, dodatkowe jezdnie i zjazdy umożliwiające dostęp do terenów zlokalizowanych przy drodze, a także miejsca do ważenia pojazdów i kontroli pojazdów,

W ramach zadania będzie zrealizowana także m.in.

– korekta trasy i niwelety drogi z wprowadzeniem normatywnych łuków,

– renowacja systemu odwodnieniowego (przebudowa i budowa rowów, przebudowa budowa i likwidacja istniejących przepustów),

– budowa i przebudowę oświetlenia drogi,

– budowa kanału technologicznego,

– budowa urządzeń ochrony środowiska,

– wykonanie oznakowania drogi oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego,

– budowa, przebudowa lub zabezpieczenie kolidujących urządzeń infrastruktury zewnętrznej wszystkich branż występujących w obszarze inwestycji,

– inne prace o charakterze przygotowawczym, pomocniczym i porządkującym, takich jak wycinka i nasadzenia zieleni, rozbiórki elementów dróg istniejących, rozbiórki wiat przystankowych itp.

Celem inwestycji jest: poprawa parametrów technicznych i eksploatacyjnych drogi, podniesienie nośności drogi do przeniesienia nacisku 11,5 T/oś, zwiększenie przepustowości z uwzględnieniem ruchu prognozowanego oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu kołowego i pieszego.

 Wykonawcą prac jest firma Eurovia Polska S.A. Wartość umowy to ponad 99 mln zł. Zakończenie prac  zaplanowano na lipiec 2022 roku.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top