Inwestycje

Przebudowa drogi powiatowej w Kotowej Woli zakończona

kotowa wola droga stalowa wola przebudowa

Ponad 1 mln 330 tys. złotych kosztowała przebudowa drogi powiatowej w Kotowej Woli w gminie Zaleszany.

Niespełna półtorakilometrowy odcinek drogi powiatowej poprawi dojazd mieszkańców tej miejscowość i sąsiednich wiosek ze Stalową Wolą.

Kompleksowa modernizacja objęła wykonanie nowej nawierzchni, wybudowanie ciągów pieszo- rowerowych o szerokości 2 metrów oraz odwonienia. Wykonanie tej inwestycji było możliwe dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Jak twierdzi wiceminister infrastruktury Rafał Weber ten program ma coraz większe znaczenie dla lokalnych samorządów. Polityk podkreślał, że cieszy fakt, iż coraz większe ich grono korzysta z takiej możliwości.

W tym przypadku dofinansowanie wyniosło 70 procent wartości inwestycji. Pozostałe środki, w równych częściach, pochodziły z budżetu powiatu stalowowolskiego i gminy Zaleszany.

Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny podkreślał znaczenie rządowego wsparcia ale i dobrą współpracę z władzami Zaleszan.

Wójt tej gminy Paweł Gardy potwierdził, że gdyby nie pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg lokalnych władz nie byłoby stać na tak kompleksowy remont drogi w Kotowej Woli.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top