Inwestycje

Przebudowa drogi w powiecie niżańskim

droga nisko krzeszów przebudowa
fot. PUW w Rzeszowie

Jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w powiecie niżańskim otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie została podpisana umowa dla rocznego zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1069R do drogi 858 Krzeszów”.

Dzięki pozyskanym środkom przebudowane zostanie ponad 10 km drogi powiatowej, która odgrywa ważną rolę strategiczną w układzie komunikacyjnym powiatu niżańskiego.

W zakres przebudowy drogi, oprócz jezdni, wchodzą: wykonanie chodnika z kostki brukowej, wykonanie ścieżki rowerowej, wykonanie przejść dla pieszych wraz z instalacją oświetlenia.

Wartość zadania opiewa na kwotę ponad 18 mln zł, z czego ponad 9 mln zł to dofinansowanie, które samorząd otrzymał z rządowego programu.

Wczoraj w Urzędzie umowę podpisywał starosta niżański Robert Bednarz, który podkreślił, że środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to niezwykle istotne wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego, umożliwiające szereg działań służących poprawie bezpieczeństwa drogowego.

W ramach naboru wniosków na 2022 rok do naszego województwa trafiło ponad 200 mln zł. Dofinansowanie uzyskało 108 zadań: 33 powiatowe i 75 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 230 kilometrów dróg: 121 km powiatowych i 109 km gminnych.

Wsparcie działań samorządów umożliwia stworzenie spójnego i zintegrowanego systemu transportowego dróg w całym kraju.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top