Inwestycje

Przebudowa skrzyżowania w Nowej Sarzynie na rondo. 4 oferty w przetargu

rondo nowa sarzyna przetarg budowa kiedy wyniki
fot. archiwum

Cztery oferty wpłynęły w przetargu na przebudowę skrzyżowania w Nowej Sarzynie w ciągu drogi krajowej nr 77 – poinformowała PAP w środę rzeczniczka prasowa rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

W przetargu najniższą ofertę, na kwotę ponad 5,1 mln zł, złożyło konsorcjum PBI Infrastruktura i PBI WMB. Natomiast kwota zarezerwowana przez GDDKiA na te cel wynosi ponad 5,7 mln zł.

Rarus dodała, że pozostałe trzy oferty złożyły: firma Eurovia Polska – ponad 5,5 mln zł, Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Rzeszów – ponad 5,8 mln zł oraz spółka Sikora Sylwia MATBUD – ponad 6,5 mln zł.

Rarus podkreśliła, że przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA będzie stosować kryteria ceny (60 proc.) oraz pozacenowe, w tym przedłużenie okresu gwarancji jakości (20 proc.) i skrócenie terminu realizacji umowy (20 proc.).

Rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA zaznaczyła, że termin realizacji inwestycji wynosi maksymalnie 25 miesięcy od daty podpisania umowy. „W tym wykonawca będzie miał 3 miesiące na opracowanie koncepcji budowy ronda, z kolei projekt budowlany wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji (ZRID) musi powstać w terminie do 12 miesięcy od podpisania umowy” – podała Rarus.

Przebudowa skrzyżowania w Nowej Sarzynie na rondo – zakres inwestycji

Firma, która wygra przetarg, będzie musiała przebudować skrzyżowanie w Nowej Sarzynie na rondo. Jak wyjaśniła Rarus, zadanie polegać będzie na budowie ronda wraz z infrastrukturą towarzyszącą, a także na budowie chodnika ze ścieżką rowerową po lewej stronie drogi. Jezdnia na odcinku inwestycji zostanie poszerzona do 7 m.

Obecnie, w miejscu planowanego ronda, w ciągu drogi krajowej nr 77 istnieje czterowlotowe skrzyżowanie. Jak podała Rarus, jest to główny korytarz komunikacyjny drogi krajowej z centrum Nowej Sarzyny. „Średni dobowy ruch na tym odcinku wynosi 4438 pojazdów ogółem. W szczycie komunikacyjnym występują duże utrudnienia w ruchu” – powiedziała.

Jak podkreśliła rzeczniczka, przebudowa skrzyżowania na rondo przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo ruchu.

Przetarg i terminy realizacji

Przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty GDDKiA stosować będzie następujące kryteria oceny ofert: cena 60 % i kryteria pozacenowe – 40% (20% – przedłużenie okresu gwarancji jakości, 20% – skrócenie terminu realizacji umowy).

Termin realizacji inwestycji to maksymalnie 25 miesięcy od daty podpisania umowy, w tym:

– opracowanie koncepcji budowy ronda do 3 miesięcy od podpisania umowy;

– projekt budowlany wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji (ZRID) w terminie do 12 miesięcy od podpisania umowy;

– wykonanie robót budowlanych maksymalnie 25 miesięcy od podpisania umowy (zgodnie z ofertą wykonawcy).

(PAP i GDDKiA)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top