Inwestycje

Przebudowa skrzyżowania w Skołoszowie. Podpisano umowę na wykonanie

skołoszów skrzyżowanie przebudowa pbi umowa

Podpisano umowę na przebudowę skrzyżowania w ciągu DK77 w m. Skołoszów. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm PBI Infrastruktura i PBI WMB.

Wartość umowy to 856 307,55 zł.

Przebudowa skrzyżowania w Skołoszowie – zakres prac

Inwestycja obejmie swoim zakresem przebudowę skrzyżowania w Skołoszowie w ciągu DK77. Będzie ona polegać na budowie pasów do skrętu w lewo z drogi krajowej, budowie wysp kanalizujących ruch i przebudowie wlotów skrzyżowania. Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek na długości ok. 0,7 km.

W ramach robót budowlanych wykonane zostanie frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, wzmocnienie nawierzchni, a także przebudowa istniejących zjazdów publicznych.

Termin realizacji zadania to 23 tygodnie od daty podpisania umowy.

Przebudowa skrzyżowania w Skołoszowie – cel realizacji zadania

Droga krajowa nr 77 jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych prowadzących ruch do granicy z Ukrainą w Medyce. Ze względu na zwiększające się natężenie ruchu, przy dużym udziale pojazdów ciężkich jadących w kierunku przejścia granicznego, przebudowa skrzyżowania jest ważna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu.

W stanie istniejącym na DK77 w m. Skołoszów występuje przekrój czteropasowy jednojezdniowy. Szerokość jezdni na danym odcinku wynosi 14,00 m zaś obustronne pobocze utwardzone ma szerokość 0,5 m.

Przedmiotowa inwestycja, polegająca na przebudowie skrzyżowania, poprawi warunki ruchu lokalnego oraz w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo poprzez wyeliminowanie zagrożeń – potencjalnych przyczyn zdarzeń drogowych, zależnych od drogi, jej otoczenia oraz od organizacji ruchu, a także zmniejszenie liczby, skutków oraz kosztów wypadków.

O tym temacie pisaliśmy również tuta –> Przebudowa skrzyżowania w Skołoszowie

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top