Inwestycje

Przebudowa skrzyżowania w Skołoszowie

skołoszów skrzyżowanie przebudowa przetarg pbi
fot. archiwum

Konsorcjum firm PBI Infrastruktura i PBI WMB złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę skrzyżowania na drodze krajowej nr 77 w Skołoszowie na Podkarpaciu – poinformowała PAP we wtorek rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.

Jeśli nie będzie odwołań, wkrótce zostanie podpisana umowa z wybranym wykonawcą.

Rarus przypomniała, że w przetargu złożono cztery oferty. „Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum: PBI Infrastruktura i PBI WMB, które zaoferowało zrealizowanie zadania za kwotę ponad 856 tys. zł” – dodała.

Oferty były oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: cena (60 proc.), termin realizacji umowy (20 proc.) oraz przedłużenie okresu gwarancji jakości (20 proc.).

Przebudowa skrzyżowania w Skołoszowie – zakres prac

Jak zaznaczyła Rarus, inwestycja zakłada przebudowę skrzyżowania w Skołoszowie w ciągu drogi krajowej nr 77. „Zadanie polegać będzie na budowie pasów do skrętu w lewo z drogi krajowej, budowie wysp kanalizujących ruch, przebudowie wlotów skrzyżowania. Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek na długości ok. 0,7 km” – podała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

W ramach robót budowlanych wykonane zostanie frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, następnie jej wzmocnienie, a także przebudowa istniejących zjazdów. Termin realizacji zadania to 25 tygodni od daty podpisania umowy.

Rarus podkreśliła, że droga krajowa nr 77 jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych prowadzących do przejścia granicznego z Ukrainą w Medyce. „Ze względu na zwiększające się natężenie ruchu, przy dużym udziale pojazdów ciężkich jadących w kierunku przejścia granicznego, przebudowa skrzyżowania jest ważna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu” – powiedziała.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top