Inwestycje

Przebudowano drogę Wola Rafałowska – Michałki – Albigowa

wola rafałowska droga przebudowa
fot. PUW w Rzeszowie

Blisko 2 km ma przebudowany odcinek drogi gminnej, biegnącej z Woli Rafałowskiej do Albigowej. Inwestycja powstała dzięki wsparciu polskiego rządu.

W oddaniu drogi do użytku uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Zadanie realizowane przez gminę Chmielnik to przebudowa drogi gminnej nr 108260R Wola Rafałowska – Michałki – Albigowa w miejscowości Wola Rafałowska.

Dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 60% i przekracza 470 tys zł. Pozostałe środki stanowi wsparcie przyznane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość całej inwestycji to 784 609 zł.

Wsparcie polskiego rządu to nie tylko spektakularne projekty jak Via Carpatia. To także niewielkie, ale bardzo ważne drogi gminne. O tym jak działa Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg doskonale widać na przykładzie właśnie takiej inwestycji. W ramach Funduszu środki trafiają blisko ludzi, do samorządów, poprawiając bezpieczeństwo użytkowników i komfort podróżowania drogami lokalnymi – mówiła wojewoda Ewa Leniart podczas otwarcia przebudowanego odcinka drogi.

Gospodarzem uroczystości był wójt Gminy Chmielnik Krzysztof Grad. W wydarzeniu uczestniczył także wójt Gminy Łańcut Jakub Czarnota oraz lokalni samorządowcy.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w naborze na 2021 r. do województwa podkarpackiego trafiło ponad 174 mln zł.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top