News

Przejście graniczne Medyka-Szeginie jest otwarte w ruchu osobowym i towarowym

przejście graniczne medyka korczowa wznowiony ruch otwarta granica ukraina
fot. GDDKiA

Od wtorku 16 czerwca przejście graniczne Medyka-Szeginie (DK28) jest otwarte w ruchu osobowym i towarowym. Oznacza to, że granicę polsko – ukraińską można przekraczać w tym miejscu również samochodami a nie jak do tej pory tylko pieszo.

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z dnia 15 czerwca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego zawieszenia lub ograniczenia ruchu granicznego na określonych przejściach granicznych (DZ.U. z 2020 Poz. 1045), od 16 czerwca (godz. 00.00)  wznowione zostają całodobowe odprawy graniczne samochodów osobowych oraz ciężarowych na drogowym przejściu granicznym w Medyce (nie dotyczy ruchu autokarów ani pociągów osobowych). Kontynuowane są odprawy ruchu pieszego.

Kontrole dokonywane są również na przejściu granicznym w Korczowej (ruch osobowy oraz towarowy).

Od 13 czerwca granicę wewnętrzną UE można przekraczać swobodnie w dowolnym miejscu, zarówno na kierunku do, jak i z Polski, ale planując podróż zagraniczną, należy uwzględnić obostrzenia obowiązujące w kraju sąsiednim.

Na granicy zewnętrznej UE nadal realizowane są wytyczne dotyczące kontroli sanitarnej, a Straż Graniczna zbiera i rejestruje w bazie sanitarnej szczegółowe dane dotyczące miejsca pobytu osób kierowanych na kwarantannę.

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top