News

Przemyśl: opóźnione pociągi z Ukrainy. Pociąg ze Lwowa jechał około 11 godzin

Przemyśl: opóźnione pociągi z Ukrainy. Pociąg ze Lwowa jechał około 11 godzin 1

Pociąg ze Lwowa, którym w sobotę rano przyjechało około tysiąca Ukraińców, jechał do Przemyśla około 11 godzin. Powodem opóźnienia była najpierw awaria składu, a następnie uszkodzenie trakcji po stronie polskiej.

Jak poinformował PAP jeden ze strażaków pomagający uchodźcom w punkcie recepcyjnym na dworcu PKP w Przemyślu, trwa naprawa uszkodzonej trakcji, w związku z tym utrudnień można spodziewać się co najmniej przez pięć godzin. Zwykle pociągi pokonują trasę Lwów-Przemyśl około 2-3 godzin.

Wśród uchodźców, którzy przybyli do Przemyśla pociągiem ze Lwowa znalazły się trzy młode kobiety, kilkoro dzieci, w tym jedno niespełna roczne. Na parkingu przed dworcem wsiedli do busa, na szczecińskich numerach rejestracyjnych. Przyjechał po nich mąż jednej z kobiet – około 30-letni Andriej, Ukrainiec. W rozmowie z dziennikarką PAP powiedział, że pracuje w Szczecinie i tam zabiera rodzinę. Czeka tam na wszystkich dom.

Tatiana, jedna z kobiet, dodała, w drodze są od ponad 24 godzin. Wyjechali z Równego na zachodniej Ukrainie w piątek o wczesnych godzinach porannych. Podróżowali samochodem i później pociągiem. Przyznała, że na razie w mieście jest spokojnie. „Miasto nie zostało zniszczone, ale zbombardowane zostało lotnisko i skład broni. Nie wiemy, co będzie dalej” – dodała.

Wśród oczekujących na dworcu PKP w Przemyślu krążą osoby informujące o podstawionych pojazdach, którymi uchodźcy mogą udać się w głąb kraju i Europy, np. do Włoch.

Na parkingu przed dworcem oraz na drodze dojazdowej do Przemyśla widać samochody z rejestracjami z całej Polski. Nie brakuje też europejskich numerów rejestracyjnych.

Został podstawiony także przez czeskie linie kolejowe specjalnie dla uciekających przed wojną bezpłatny pociąg do Czech, do miejscowości Bohumin.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top