News

Przemyśl: zamiast gastronomii – nielegalny punkt z automatami do gier

przemyśl nielegalny automat do gier gastronomia
fot. KAS

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu skontrolowali jeden z lokali gastronomicznych na terenie miasta.  Mundurowi podejrzewali, że w tym miejscu prowadzone są nielegalne gry hazardowe.

Ich uwagę zwróciło nietypowe zachowanie klientów, którzy za każdym razem pukali do zamkniętych drzwi lokalu. Dopiero po weryfikacji  klienta przez obsługę za pomocą kamery i upewnieniu się, że na zewnątrz jest bezpiecznie, klient był wpuszczany do środka.

Witryny lokalu, oferującego swe usługi jako punkt gastronomiczny były szczelnie zasłonięte przyciemnianą folią, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy.

przemyśl nielegalny automat do gier gastronomia

fot. KAS

Podczas kontroli okazało się, że lokal nie ma nic wspólnego z prowadzeniem działalności gastronomicznej. Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zastali tam osoby grające na automatach do gier hazardowych.

Zabezpieczono  3 nielegalne urządzenia do gier, gotówkę w wysokości 7,5 tys. złotych, dokumenty oraz elektroniczne nośniki danych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Od początku roku funkcjonariusze KAS zabezpieczyli na terenie woj. podkarpackiego ponad 400 nielegalnych automatów do gier.

Nielegalny punkt z automatami do gier

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorowi nielegalnych gier a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top