Poradnik

Przesyłka kurierska a paczka w ruchu – czym to się różni?

przesyłka kurierska paczka w ruchu firmy kurierskie globkurier
W dobie pandemii koronawirusa zdecydowanie częściej korzystamy z usług firm kurierskich. W ten sposób kupujemy pewne rzeczy, a także przekazujemy je rodzinie i znajomym. W gąszczu ofert firm kurierskich można się jednak pogubić. Czym na przykład przesyłka kurierska różni się od paczki w ruchu? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Jak działają firmy kurierskie?

Chcąc uzyskać najkorzystniejszą cenę przesyłki najlepiej skorzystać z usług pośredników. Istnieją bowiem na rynku firmy, które gromadzą oferty wszystkich kurierów i dobierają ofertę niemal szytą na miarę potrzeb klienta. Wystarczy skorzystać z wygodnej wyszukiwarki, wpisać podstawowe dane, dotyczące swojej przesyłki, w tym jej wymiary, wagę i tak dalej. System sam znajdzie kuriera, oferującego najniższą cenę. No ale nie o tym mieliśmy pisać. Wysyłając swoją przesyłkę korzystamy z usług różnych firm kurierskich, w tym paczkomatów, FedEx, DHL, DPD, InPost, UPS, a także… Paczka w ruchu. Odpowiadając zatem na pytanie, czym przesyłka kurierska różni się od paczki w ruchu, należy zatem stwierdzić, że paczka w ruchu to po prostu typ wysyłki, oferowany przez jednego z przewoźników.

Jak działa paczka w ruchu?

Firma RUCH S.A. Działa na polskim rynku już od wielu lat. Z pewnością kojarzymy ją z popularnymi kioskami, znajdującymi się w wielu częściach miasta. To właśnie ona oferuje słynną paczkę w ruch. Taka przesyłka kurierska przekazywana jest z jednego z 3400 punktów RUCH w kraju i odbierana w ten sam sposób. W domu wystarczy tylko wypełnić wszystkie dane przesyłki w specjalnym systemie, a następnie wygenerować list przewozowy. Ten dokument przykleja się do paczki i zanosi do specjalnego punktu. Cały proces wysyłki i odbioru jest niezwykle prosty i wygodny. Samo dostarczenie paczki również zajmuje nie więcej niż kilka dni.

Ile kosztuje paczka w ruchu?

Dużą zaletą paczki w ruchu jest również jej cena. List, ważący nie więcej niż 1 kg można wysłać już za 5,01 złotych. Mała paczka do 10 kg to natomiast wydatek 5,49 złotych. Nieco więcej kosztuje wysłanie paczki o nieregularnych kształtach, bo tuba do 10 kg będzie nas kosztowała 5,72 złotych. Maksymalna waga paczki, którą przejmuje przewoźnik – paczka w ruchu – to 20 kg. Ta wysyłka kosztuje natomiast 6,49 złotych. Powyższe kwoty stanowią cenę netto z opłatą paliwową. Oczywiście dotyczą one klientów indywidualnych, bo przedsiębiorcy mogą skorzystać z małego rabatu. Ewentualne, dodatkowe koszty poniesiemy za powiadomienie o doręczeniu i nadaniu w formie SMS, płatność za pobraniem, a także dodatkowe ubezpieczenie. Wszystko to jednak również „groszowe” kwoty. Szczegółowy cennik dostępny jest na stronie https://www.globkurier.pl/cennik/paczka-w-ruchu/.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top