Inwestycje

Przetarg na przebudowę drogi od ul. Lubelskiej (Rzeszów) do Jasionki – DW 878

droga 878 rzeszów jasionka przetarg przebudowa

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej 878.

Firma, która go wygra będzie miała za zadanie wybudować 5-kilometrowy odcinek drogi. Wartość zadania szacowana jest na ok. 140 mln zł.

Przebudowa rozpocznie się od ul. Lubelskiej, tuż przy granicy Rzeszowa, a zakończy w Jasionce na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 869 prowadzącą do lotniska.

Jak przekonuje marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, dzięki inwestycji uzyskane zostanie szybkie połączenie Rzeszowa z lotniskiem w Jasione i drogą S19.

Przebudowana droga na całym 5-kilometrowym odcinku będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach i będzie biegła przez Trzebownisko, Nową Wieś oraz Jasionkę.

Inwestycja, którą w imieniu samorządu województwa prowadzi PZDW, jest w pełni przygotowana, posiada kompletny projekt oraz wszelkie, wymagane dokumenty formalne, w tym ZRID, czyli decyzję wojewody podkarpackiego o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zaopatrzoną rygorem natychmiastowej wykonalności.

Równolegle do postępowania przetargowego trwają procedury związane z ustaleniem odszkodowań za nieruchomości, które zostały przejęte pod nowy pas drogowy.

Zgodnie z zapisami zawartymi w przetargu zakończenie robót budowlanych planowane jest na wrzesień 2023 r. Wartość zadania szacowana jest na ponad 140 mln zł. Obejmuje oprócz robót budowlanych również koszty odszkodowań za nieruchomości i nadzór inwestorski.

Pieniądze na inwestycję zostały zapisane w budżecie województwa.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top