News

Pumptrack w Ropczycach gotowy. Niebawem zostanie oddany do użytku

pumptrack w ropczycach
fot. Urząd Miasta Gminy Ropczyce

Pumptrack/Ropczyce. W Ropczycach zakończyła się budowa pumptracka, który już niebawem będzie dostępny dla użytkowników.

W ramach zadania wybudowano dwa tory jezdne z mieszanki mineralno-bitumicznej o długości 158 m i 80 m, a także place wypoczynkowe z ławkami oraz chodnik prowadzący do obiektu.

Na terenie pumptracka zamontowano również 6 słupów oświetleniowych wraz z oprawami oświetleniowymi i kosze do segregacji odpadów.

Obiekt przeznaczony jest dla rowerzystów oraz osób jeżdżących na rolkach, deskorolkach i hulajnogach, a dzięki odpowiedniemu profilowaniu trasy, jest dostosowany zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Cały kompleks mieści się przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Św. Barbary, poniżej boisk ORLIK. Jest to pierwszy tego typu obiekt w naszym powiecie, który stanowił będzie idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu.

ropczyce pumptrack

fot. MiG Ropczyce

Wartość inwestycji to blisko 670 tysięcy zł, z czego 300 tysięcy to pozyskane przez Gminę unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Końcem maja do użytku oddana zostanie również zmodernizowana strefa Ogródka Jordanowskiego.

Obiekt składa się z trzech części niezależnych od siebie, przeznaczonych dla różnych grup wiekowych. W tym roku modernizacji uległa strefa dla dzieci starszych o powierzchni 180 m2. Wymieniono już wyeksploatowane elementy, zainstalowano dwie trampoliny, wykonano podbudowę do kosza do wrzucania piłek, huśtawkę oraz duży zestaw zabawowy składający się ze ścianek wspinaczkowych, podestów, ślizgów i dachu.

W najbliższym czasie nałożona zostanie nowa nawierzchnia poliuretanowa. Dodatkowo zamontowana zostanie nowa ławka. Wartość pierwszego etapu to ok. 197 tys. zł, z czego blisko 90 tys. zł to pozyskane przez Gminę Ropczyce unijne dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

źródło: MiG Ropczyce

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top