News

Ranking szkół na Podkarpaciu

ranking szkoła podkarpackie 2022 perspektywy

LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie oraz Technikum nr 2 (ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy – to według Rankingu Perspektywy 2022 najlepsze szkoły w województwie podkarpackim.

Dodatkowo technikum z Dębicy zajęło 16 miejsce w rankingu ogólnopolskim techników, 32 – Technikum nr 6 z Rzeszowa, na miejscu 45 uplasowało się Technikum nr 4 w Jaśle, Technikum nr 6 w Jarosławiu na 46, Technikum nr 5 w Krośnie – 61 i Technikum nr 1 w Sanoku na 70.

Jeżeli chodzi o licea i zestawienia ogólnopolskie, to placówki z regionu również znalazły się w pierwszej setce – zwycięzca wojewódzki, czyli Liceum Sióstr Prezentek w kraju zajęło miejsce 43, I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiegow Tarnobrzegu – 50, I LO z Oddz. Dwujęz. im. Mikołaja Kopernika – 59 a II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli -82.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad.

Ranking szkół ma być pomocą dla uczniów i ich rodziców, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top