Poradnik

Recenzja brokera Fortissio. Najważniejsze informacje

broker fortissio trading inwestycje

Platforma brokerska Fortissio na stałe zagościła w świecie profesjonalnych inwestorów. Postanowiliśmy sprawdzić, czy broker spełnia oczekiwania swoich klientów. Co przygotował?

Większość użytkowników opisuje ją jako zaawansowaną. Narzędzia, które znajdziemy w ofercie są odpowiednie dla doświadczonych traderów.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy broker spełnia oczekiwania swoich klientów. Co przygotował? Jakie instrumenty i narzędzia udostępnia nam Fortissio? Czy opinie użytkowników, które znaleźliśmy na forach internetowych są prawdziwe?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy warto założyć konto na platformie Fortissio, dobrze trafiłeś. Omówimy funkcje, bezpieczeństwo i warunki założenia konta. Sprawdzimy, czy firma jest regulowana. Przedstawimy szczegóły, które mogą zaważyć na twojej decyzji o dołączeniu do brokera.

Czytaj dalej! Odpowiemy na twoje wszystkie pytania.

Narzędzia handlowe dostępne na platformie. Czy są skuteczne?

Jedną z największych zalet platformy Fortissio, którą wymieniają użytkownicy, jest oferta dostępnych narzędzi handlowych. Czym się charakteryzują? Wysokim poziomem zaawansowania.

Jeśli interesujesz się inwestowaniem, najprawdopodobniej słyszałeś kiedyś o Autochartist. To najpopularniejsze narzędzie, używane przez traderów na całym świecie. Oprócz niego, znajdziesz tu jeszcze kalendarz ekonomiczny, wykresy, wiadomości rynkowe, alerty SMS i wiele więcej.

Omówimy niektóre z nich.

Autochartist

Wspomnieliśmy wcześniej, że narzędzie Autochartist jest używane przez inwestorów z całego świata. Służy do przeprowadzania analizy technicznej. Dzięki niemu nie przegapisz najlepszych okazji i dopracujesz strategie handlowe.

Funkcje Autochartist:

 • skanowanie i analizowanie dużej ilości danych rynkowych, wykresów, poziomów linii wsparcia i oporu i wiele więcej;
 • filtrowanie najważniejszych wydarzeń rynkowych;
 • analiza momentów największej zmienności na rynkach;
 • informowanie inwestora o istotnych wynikach analizy;
 • i najważniejsze: oszczędność czasu inwestora!

Trading Insider

Narzędzie Trading Insider dostarcza szczegółowych informacji o trendach wśród inwestorów. Dzięki niemu dowiesz się, jakie aktywa kupują, jakich strategii handlowych używają i czy odnieśli sukcesy podczas handlu.

Warto zauważyć, że broker Fortissio nie weryfikuje tych informacji i nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Funkcje Trading Insider:

 • informacje o trendach panujących wśród inwestorów;
 • przekazywanie danych, dotyczących strategii handlowych i ruchów na rynku innych użytkowników;
 • pomoc w podjęciu decyzji o dalszych krokach na rynku.

Wykresy

Inwestorzy zarejestrowani na Fortissio, mogą skorzystać z wykresów handlowych. To bardzo przydatne narzędzie, które może pomóc w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, takich jak np. zmiana strategii handlowej.

Profesjonalne wykresy są udostępnione bez żadnych kosztów. Każdy użytkownik, który założył konto na platformie, otrzyma dostęp do tych analiz.

Funkcje wykresów:

 • analiza danych z krótszych i dłuższych okresów czasowych;
 • informacje mogą wpłynąć na podejmowane decyzje inwestycyjne i wybrane strategie handlowe;
 • wykresy handlowe są podstawowym narzędziem każdego inwestora.

Codzienne powiadomienia i alerty w wiadomościach SMS

Inwestorzy otrzymują codzienne powiadomienia, w których znajdą najważniejsze informacje o sytuacji na rynkach finansowych, zdarzeniach, które mogą wpłynąć na ceny aktywów i wiele więcej.

Dzięki tej funkcji, oszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na codzienne analizy rynków i śledzenie istotnych zdarzeń, nie tylko finansowych, ale politycznych i gospodarczych.

Alerty ostrzegą cię przed możliwym załamaniem rynku, jak również poinformują o pozytywnych prognozach.

Naszym zdaniem, to warta uwagi opcja, która może pomóc podczas inwestowania.

Instrumenty handlowe. W co inwestować?

Użytkownicy platformy Fortissio mogą handlować wieloma aktywami. Są to:

 • waluty,
 • towary,
 • indeksy,
 • akcje,
 • ETF,
 • syntetyczne instrumenty pochodne,
 • kontrakty CFD,
 • kryptowaluty,
 • surowce,
 • główne pary walutowe: EUR/USD, USD/JPY, GBP/USD, USD/CAD, USD/CHF, EUR/GBP, EUR/CHF, EUR/CAD, EUR/JPY, GBP/JPY, CHF/JPY, CAD/JPY, GBP/CHF, GBP/CAD, CAD/CHF.

Ogromna oferta pozwala wybrać najkorzystniejsze możliwości, zminimalizować ryzyko straty i zdywersyfikować portfel aktywów. A to wszystko dzięki jednemu brokerowi!

Pamiętaj, że niezależnie od strategii handlowej, aktywów, którymi handlujesz i Twojego doświadczenia, ryzyko straty pieniędzy występuje zawsze. Nie inwestuj środków, których nie możesz stracić.

Handel z dźwignią finansową

Fortissio to profesjonalny broker, którego oferta spełni oczekiwania początkujących i doświadczonych inwestorów. Ci drudzy, z pewnością docenią możliwość handlu z dźwignią finansową.

Maksymalna dźwignia dla klientów indywidualnych na platformie Fortissio wynosi 1:30. Pamiętaj, że to bardzo ryzykowne rozwiązanie. Zalecamy, aby skorzystali z niego jedynie najbardziej doświadczeni traderzy.

Regulacje i bezpieczeństwo na platformie Fortissio

Najważniejszą kwestią dla nas i dla inwestorów jest bezpieczeństwo oferowane przez właścicieli platformy. Każdy użytkownik chce mieć pewność, że jego dane osobowe i wpłacone środki finansowe są chronione.

Sprawdźmy więc, czy platforma brokerska Fortissio spełnia standardy bezpieczeństwa. Jakich środków używa? Czy jest regulowana i działa zgodnie z prawem?

Na oficjalnej stronie Fortissio, możemy przeczytać, że to marka Vie Finance A.E.P.E.Y. S.A. Firma jest licencjonowana i regulowana przez HCMC (licencja nr 4/792 / 20.07.2017) oraz Generalny Rejestr Handlowy: 122000301000. Siedziba firmy znajduje się pod adresem 4, 28th Octovriou street, Maroussi 15124, Ateny, Grecja. Drugi oddział mieści się w Niemczech.

Udało nam się ustalić, że broker podlega regulacjom ze strony, między innymi KNF, CONSOB, CNMV, BaFin, FI. Przestrzega prawa obowiązującego w Unii Europejskiej, zasad uczciwej konkurencji i dba o przejrzystość finansową.

Fortissio gwarantuje ochronę zarówno danych osobowych użytkowników, jak i ich środków finansowych.

Pamiętaj jednak, że żaden broker nie sprawi, że 100% Twoich transakcji zakończy się zyskiem. Zasady bezpieczeństwa nie mają na to wpływu. Zachowaj ostrożność!

Fundusz Odszkodowawczy Inwestorów

Zwróciliśmy uwagę na jeszcze jedną informację. Fortissio należy do Funduszu Odszkodowawczego Inwestorów. Co to oznacza dla użytkownika?

Broker gwarantuje, że w razie problemów finansowych, jego niewypłacalności i innych sytuacji, Fundusz wypłaci odszkodowanie dla każdego klienta.

To dodatkowy powód, dzięki któremu możemy zaufać platformie inwestycyjnej.

Rejestracja konta nowego użytkownika

Aby rozpocząć inwestowanie na platformie brokerskiej Fortissio, musimy zacząć od założenia konta nowego użytkownika. Proces jest bardzo łatwy i krótki.

 1. Pierwszym krokiem, który powinieneś wykonać jest wejście na oficjalną stronę internetową brokera Fortissio. Znajdziesz tam przycisk “Zapisz się”.
 2. Możesz dokonać rejestracji nowego konta za pomocą konta Google lub Facebooka.
 3. Jeśli wolisz tradycyjną metodę, wpisz następujące dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, hasło (minimum 8 znaków), wpisz kod weryfikacyjny i kliknij “UTWÓRZ KONTO”.
 4. Zweryfikuj wpisane dane i prześlij skan dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamości. Akceptowane dokumenty to dowód osobisty, paszport i prawo jazdy.
 5. Jeśli weryfikacja zostanie pomyślnie zakończona, otrzymasz możliwość rozpoczęcia handlu na żywo.
 6. Aby to zrobić, wystarczy wpłacić minimalny depozyt oraz wybrać typ inwestycji.
 7. Nie chcesz ryzykować utraty pieniędzy? Chcesz przetestować możliwości platformy? Wypróbuj konto w wersji demonstracyjnej.

Opinie użytkowników o platformie Fortissio

Podczas pisania recenzji, zwróciliśmy uwagę na wiele opinii użytkowników. Znaleźliśmy je w mediach społecznościowych i na forach internetowych. Możemy stwierdzić, że są w większości pozytywne.

Pojawiają się także negatywne komentarze, ale naszym zdaniem, są wynikiem działań konkurencji. Nie braliśmy ich więc pod uwagę.

Klienci Fortissio są zadowoleni z możliwości, jakie daje im platforma. Szeroka oferta narzędzi i instrumentów przyciąga zaawansowanych inwestorów. Przyjazny interfejs jest łatwy w obsłudze, a wiele rodzajów kont przekonuje także początkujących handlowców.

Naszym zdaniem, platforma spełnia oczekiwania i potrzeby każdego inwestora. Traderzy znajdą tu coś dla siebie.

Metody wpłat i wypłat. Czy broker pobiera dodatkowe opłaty za transakcje?

Kolejną istotną kwestią są wszelkiego rodzaju płatności. Użytkownicy mają do wyboru wiele metod wpłat i wypłat. Są to: przelew bankowy, karta kredytowa, karta debetowa, Skrill, Neteller, ecoPayz, PayPal, Rapid Transfer i wiele innych.

Czas zaksięgowania środków jest zależny od wybranej metody. Dotyczy to wpłat oraz wypłat.

Czy broker Fortissio pobiera prowizję od płatności? Nie znaleźliśmy takiej informacji, ale nie wykluczamy, że istnieją pewne dodatkowe opłaty.

Wspomnieliśmy wcześniej, że aby rozpocząć handel, użytkownik musi wpłacić minimalny depozyt. Jego wysokość to 200 USD. Metoda, którą dokonasz przelewu, będzie użyta również podczas wypłaty zysków.

Czy na platformie działa obsługa klienta?

Analizowaliśmy już opinie użytkowników, ale nie wspomnieliśmy, że największą zaletą platformy jest profesjonalny dział obsługi klienta.

Aby skontaktować się z działem pomocy, znajdź na oficjalnej stronie brokera przycisk “Skontaktuj się z nami”. Znajdziesz tu wiele form kontaktu, między innymi dedykowany formularz, numer telefonu i adres e-mail.

Obsługa klienta udziela odpowiedzi od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00-20:00.

Przetestowaliśmy funkcjonowanie Działu Pomocy. Możemy potwierdzić, że otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi na nasze pytania w bardzo krótkim czasie.

Podsumowanie recenzji platformy brokerskiej Fortissio

Platforma Fortissio jest polecana przede wszystkim dla zaawansowanych inwestorów. Szeroka oferta narzędzi (które są używane przez traderów z całego świata), wiele instrumentów finansowych, opcja handlu z dźwignią i wiele rodzajów kont dostosowanych do umiejętności użytkownika, przyciąga zainteresowanych klientów.

Nasza recenzja pokazuje, że broker to profesjonalny gracz na rynku. Tylko niektóre platformy mogą pochwalić się tak rozbudowaną ofertą.

Najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo użytkowników. I w tym przypadku okazało się, że Fortissio przestrzega wszelkich regulacji, funkcjonuje zgodnie z prawem i gwarantuje najwyższy poziom ochrony danych osobowych i środków finansowych.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top