Poradnik

Reklamówki foliowe z nadrukiem – co musisz wiedzieć przed ich zakupem?

reklamówka foliowa nadruk online gdzie firma

Wiele firm decyduje się obecnie na zakup reklamówek foliowych z nadrukami. O czym warto pamiętać przed ich zamówieniem?

Reklamówki foliowe nadal znajdują się wśród najczęściej wybieranych typów toreb w sklepach. Mogą być one także wykonane na indywidualne zamówienie z dowolnym nadrukiem. Jeżeli także chcesz zdecydować się na reklamówki foliowe z nadrukiem, sprawdź najważniejsze informacje dotyczące ich zakupu.

Reklamówki z nadrukiem – kiedy warto?

Foliowe reklamówki z nadrukami mają uniwersalne zastosowanie, dlatego mogą być one wykorzystane do wielu celów. Najczęściej są one stosowane jako reklamówki na zakupy i wybierane są przez sklepy, ale również można wykorzystać je jako opakowania promocyjne, na przykład podczas eventów.

Dzięki temu, że reklamówki z nadrukiem mogą być wykonane na indywidualne zamówienie, klient ma dowolność w dopasowaniu ich parametrów do swoich wymagań, między innymi pod kątem ich formatu, sposobu trzymania, nadruku.

Jak wybrać reklamówki foliowe z nadrukiem?

Aby wybrać odpowiednie reklamówki z nadrukiem, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim ich przeznaczenie. To właśnie ta kwestia będzie decydowała o wymaganej wielkości reklamówek, ich konstrukcji, a także o nadruku.

Przykładowo, gdy reklamówki z nadrukiem kupowane są do sklepu, wtedy najczęściej wybierane są one w kilku rozmiarach do wyboru. Pozwala to wtedy sprzedawcy na dobraniu właściwego typu reklamówki pod kątem jej wielkości do zakupów.

Duże znaczenie ma także typ folii, z jakiej wykonane są reklamówki. Do wyboru są dwa główne typy foliowych reklamówek, czyli LDPE oraz HDPE.

Pierwsze z nich, czyli wykonane z polietylenu o niskiej gęstości są bardziej sprężyste, lepiej sprawdzają się do cięższych zakupów. Także można wykonać na nich kolorowy nadruk na całej powierzchni. Takie reklamówki foliowe z nadrukiem mogą być także używane wielorazowo, ponieważ wyróżniają się wysoką trwałością.

Z kolei reklamówki HDPE, czyli polietylenu o wyższej gęstości są szeleszczące, mniej rozciągliwe, ale są tańsze, dlatego często są one używane jako reklamówki jednorazowe.

Czy reklamówki foliowe mogą być ekologiczne?

Warto także wspomnieć o ciekawej pozycji w ofertach producentów opakowań foliowych, czyli o reklamówkach ekologicznych. Są one obecnie wybierane coraz częściej, ponieważ są bardziej przyjazne dla środowiska w porównaniu do standardowych reklamówek foliowych.

Takie reklamówki wytwarzane są z surowców ulegających biodegradacji, na przykład ze skrobi. Oznacza to, że wtedy, gdy poddane są one kompostowaniu, już po paru dniach zaczynają się rozkładać. W efekcie nie powodują one zagrożenia dla środowiska, a firmie, która je zamówiła, pomagają dbać o proekologiczny wizerunek.

Takie reklamówki z nadrukiem producent także może uzupełnić o logo. Dodatkowo umieszcza się na nich informacje dotyczące tego, że są to reklamówki ekologiczne, dlatego też mogą być one poddawane kompostowaniu.

Jakie nadruki umieszcza się na reklamówkach foliowych?

Na reklamówkach foliowych mogą być umieszczone różne typy nadruków. Zazwyczaj firmy decydują się na umieszczenie na nich swojego logo, ale także mogą być to dodatkowe informacje, na przykład:

  • adres strony internetowej
  • numer telefonu
  • adres siedziby
  • godziny otwarcia
  • krótki opis oferty
  • zdjęcia produktów

Ponadto reklamówki z nadrukiem mogą mieć również okolicznościowe nadruki, na przykład wiele firm decyduje się na zakupienie specjalnych reklamówek na święta Bożego Narodzenia.

Czego potrzeba do zakupu reklamówek z nadrukiem?

Przede wszystkim niezbędny będzie projekt graficzny. Gdy firma go nie ma, wtedy może ona zdecydować się na zamówienie go bezpośrednio u grafika lub też za pomocą agencji reklamowej, która świadczy takie usługi.

Projekt graficzny przygotowywany jest według wymiarów reklamówki oraz jej kształtu, dlatego należy uwzględnić te parametry przy jego zamawianiu.

Jak zamówić reklamówki z nadrukiem online?

Obecnie reklamówki z nadrukiem producent może także dostarczyć bezpośrednio do klienta po zamówieniu ich w jego sklepie internetowym.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top