News

Rekrutacja do podkarpackich terytorialsów

rekrutacja wot terytorialsi wojsko obrony terytorialnej szkolenie

Trwa rekrutacja do podkarpackich terytorialsów. Chętni do rozpoczęcia nowego wyzwania służby w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej już dzisiaj mogą zgłaszać się do rekruterów WOT lub właściwych terytorialnie Wojskowych Komend Uzupełnień.

Szkolenie podstawowe i wyrównawcze rozpocznie się 23 kwietnia i 7 maja.

Chętnych do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady OT jest coraz więcej. Dlatego też zorganizowano dodatkowe powołania, które odbędą się 23 kwietnia i 7 maja.

Dla kandydatów czasu na zgłoszenie jest już niewiele, dlatego nie warto czekać i należy wykonać ten pierwszy krok jak najszybciej.

Ochotnicy przed rozpoczęciem szkolenia mogą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby lub skorzystać ze znacznie łatwiejszej formy, jaką jest nawiązanie kontaktu z rekruterem ze swojego powiatu. Kontakt do wybranego rekrutera można w szybki sposób odszukać pod adresem: www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.

23 kwietnia i 7 maja rozpocznie się 16-dniowe szkolenie podstawowe dla kandydatów, którzy do tej pory nie mieli styczności z wojskiem. Zajęcia będą prowadzone systemem ciągłym.

W tym samym dniu 8-dniowe szkolenie wyrównawcze rozpoczną też żołnierze rezerwy.  Ćwiczenia zakończą się uroczystą przysięgą wojskową 22 maja.

O powołanie do Wojska Polskiego może ubiegać się każda osoba, która:

  • ukończyła 18 lat,
  • posiada obywatelstwo polskie,
  • nie była karana za przestępstwa umyślne,
  • posiada dobrą sprawność psychofizyczną,
  • nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi sześć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu, Sanoku oraz w Przemyślu.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top