Inwestycje

Ropczyce inwestują w plac rekreacyjny. Docelowo ma powstać szkoła muzyczna i biblioteka

ropczyce szkoła muzyczna sala koncertowa biblioteka
fot. UM Ropczyce

Ropczyce. W miejscu starego dworca autobusowego powstanie zielony plac rekreacyjny. Docelowo stanie tu budynek oświatowo-kulturalny.

Póki co teren wzbogaci się między innymi w nowe nasadzenia drzew i krzewów, ścieżki, ławeczki, leżaki czy huśtawki. Zamontowane zostanie również nowe oświetlenie

W perspektywie na miejscu byłego dworca Samorząd planuje budowę szkoły muzycznej z salą koncertowo-kinową i biblioteką. Warunkiem tej inwestycji jest jednak pozyskanie znaczącego dofinansowania unijnego.

W związku z tym przygotowywany plac rekreacyjny będzie wykonany w większości z takich elementów, aby demontaż i przeniesienie go w innym miejscu nie było, aż tak kosztowna.

Na projekt nowego budynku kulturalno-oświatowego rozstrzygnięty został już przetarg, który wygrała firma SEE Sp. z o.o. z Poznania. Wartość wykonania projektu to kwota 400 tys. zł.  

Obiekt będzie spełniał trzy funkcje: sali koncertowo-kinowej wraz z zapleczem, szkoły muzycznej oraz biblioteki. Sala koncertowa będzie posiadała m.in. scenę ok. 100 m2, widownię na min. 350 osób, pomieszczenie akustyka z reżyserką i studiem nagrań, małą salę kameralną z widownią na ok. 50 osób oraz pomieszczenia administracji, obsługi, sanitariaty i magazyn.

Szkoła muzyczna posiadać będzie wiele sal do zajęć grupowych i indywidualnych, sale lustrzane do rytmiki, pomieszczenia administracji i obsługi, szatnię i sanitariaty. W nowej bibliotece mieścić się będzie m.in. czytelnia, e-czytelnia, kącik malucha, wypożyczalnia multimedialna, wypożyczalnia tradycyjna, magazyn książek, strefa nastolatka, sala multimedialna oraz do spotkań autorskich, kawiarnia z zapleczem, przestrzeń ekspozycyjna do wystaw, strefa administracyjna, pomieszczenia pomocnicze oraz toalety. Przy obiekcie powstanie również ogólnodostępny parking.

Budowa będzie mogła być realizowana etapami. Tak nowoczesna architektura w przyszłości z pewnością wzbogaci ofertę edukacyjno-kulturalno-rozrywkową.

Jednak na chwilę obecną, już w czerwcu, mieszkańcy będą mogli się cieszyć nowym zielonym placem rekreacyjnym.

ropczyce teren dworzec

Wizualizacja

źródło: MiG Ropczyce

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top