Praca

Rośnie liczba Polaków aktywnie poszukujących pracy

praca oferty pracy zmiana

Z badania Pracuj.pl przeprowadzonego w marcu 2023 roku wynika, że 41 proc. badanych aktywnie poszukuje obecnie pracy lub planuje w najbliższym czasie zmienić obecną.

Liczba ta wzrosła o pięć punktów procentowych w porównaniu z badaniem z analogicznego okresu ubiegłego roku.

Jak podano, 84 proc. badanych jest otwartych na otrzymanie nowej, ciekawej oferty pracy, gdyby taka pojawiła się w najbliższych miesiącach, a 57 proc. osób deklaruje, że powodem poszukiwania pracy jest chęć zarabiania więcej.

„Otwartość na propozycje zatrudnienia powoli, ale sukcesywnie wzrasta z roku na rok, wskazując na duży potencjał mobilności zawodowej Polaków. W nowej pracy badani dostrzegają szansę na uzyskanie lepszych warunków, większą stabilizację czy na zmianę zawodu na taki, który będzie bardziej odporny na zmiany rynkowe” – powiedziała, cytowana w komunikacie prasowym, Konstancja Zyzik, ekspertka ds. rekrutacji i rozwoju talentów w Pracuj .pl.

40 proc. badanych zauważa, że oferowane płace w ofertach zmniejszyły się, a niemal połowa badanych zauważa, że liczba ofert pracy w ich specjalizacji jest mniejsza niż rok temu.

Analiza Pracuj .pl została przeprowadzona w marcu 2023 roku, a pomiar wykonano na próbie 2.044 Polaków w wieku 18-65 lat.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top