Inwestycje

Rozbudowa ulicy Warszawskiej w Rzeszowie

rzeszów ulica warszawska rozbudowa
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Ponad 33,4 mln zł kosztować będzie rozbudowa ulicy Warszawskiej w Rzeszowie.

Dzięki dodatkowej jezdni łatwiejszy będzie dojazd do autostrady A4 i lotniska w Jasionce. W poniedziałek uroczyście zainaugurowano inwestycję.

Obecny na miejscu wiceminister infrastruktury Rafał Weber przyznał, że często korzysta z tej drogi, która stanowiła wąskie gardło. „Po przebudowie sytuacja się zmieni. Przepustowość ulicy będzie większa i kierowcy łatwiej dotrą do węzła autostrady A4” – dodał.

warszawska rzeszów remont modernizacja

fot. Mariusz Piątkiewicz

Rozbudowa ul. Warszawskiej w Rzeszowie została dofinansowana z rządowego programu inwestycji strategicznych.

Wiceminister zadeklarował, że samorząd Rzeszowa może starać się o kolejne dofinansowania inwestycji drogowych z programu przeznaczonego dla miast wojewódzkich.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek zaznaczył, że rozbudowana droga poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy. „Łatwiejszy będzie przejazd do węzła autostradowego A4 Rzeszów-Północ. W ten sposób nasze miasto zostanie wpięte w drogowy system krajowy, a nawet europejski, bo przecież autostrada A4 jest częścią szlaku międzynarodowego” – stwierdził.

Umowa na wykonanie rozbudowy ulicy Warszawskiej została już podpisana, opiewa na ponad 33,4 mln zł. Wykonawcą prac jest firma Strabag, która na zrealizowanie inwestycji ma 16 miesięcy. Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek ulicy Warszawskiej, a także dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania. Na tym fragmencie ulica główna zostanie rozbudowana do dwóch jezdni, na których będą po dwa pasy ruchu. Powstaną także ścieżki rowerowe, nowe chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie, przebudowane zostaną sieci podziemne.

Zadaniem wykonawcy będzie też budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, modernizacja przejazdu kolejowego przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice i montaż ekranów akustycznych.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top