News

Rusza program „AgroEnergia”. Rolnicy mogą się starać o dotacje

agroenergia dotacja rolnik fotowoltaika
fot. gov.pl

Rusza program „AgroEnergia”. Rolnicy pragnący unowocześnić swoje gospodarstwo i obniżyć koszty jego użytkowania mogą starać się o dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jest to oferta środków dotacyjnych, które mają na celu dążenie do poprawy i zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii w sektorze rolniczym – mówi Andrzej Indycki z Działu Wniosków i Doradztwa Energetycznego tej instytucji.

Z programu mogą skorzystać osoby fizyczne lub prawne – właściciele lub dzierżawcy użytków rolnych o powierzchni od 1 do 300 hektarów. Działalność rolnicza na posiadanym gospodarstwie musi być prowadzona minimum przez 1 rok przed złożeniem wniosku o dotację. Na co konkretnie można wydać otrzymane pieniądze?

Instalacje fotowoltaiczne, instalacje pomp ciepła, instalacje małych elektrowni wiatrowych bądź magazynów energii. Program preferuje rozwiązania hybrydowe złożone z dwóch źródeł. Na przykład z instalacji fotowoltaicznej lub elektrowni wiatrowej i pompy ciepła – dodaje Andrzej Indycki.

Łączna pula środków w ramach programu „AgroEnergia 2021” to 200 milionów złotych.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top