Biznes

Ruszył Carpathian Startup Fest 2024. Swoje projekty prezentuje 280 startupów

csf 2024 carpathian startup
fot. PCI

Czwarta edycja Carpathian Startup Fest (CSF2024) rozpoczęła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce.

To wydarzenie, skupione na przedsiębiorczości i technologii, przyciąga startupy, inwestorów, korporacje, media oraz founderów z całego świata.

Organizatorem jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego (RARR), Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny „Aeropolis” oraz liczni partnerzy, w tym Samorząd Województwa Podkarpackiego jako Partner Strategiczny.

Marszałek Władysław Ortyl, otwierając festiwal, wyraził radość z rozrastającej się imprezy, która przyciąga coraz więcej uczestników i partnerów, także międzynarodowych. Podkreślił znaczenie współpracy i wspólnego podejmowania ryzyka w rozwijaniu innowacji gospodarczych.

Prezes RARR, Mariusz Bednarz, również dziękował partnerom festiwalu za ich wsparcie, podkreślając wspólne tworzenie i realizowanie tego przedsięwzięcia.

W wydarzeniu bierze udział ponad 1000 uczestników, a na festiwalu swoje projekty prezentuje 280 startupów, z czego 270 z Polski i 10 z zagranicy.

Wśród mówców i gości znaleźli się m.in. Sebastian Kulczyk, dr Maciej Kawecki, Natalia Hatalska, Piotr Nowosielski, Stefan Batory, Michał Sadowski, Greg Albrecht, Zosia Wanat, Róża Szafranek, Natalia Brzeziński oraz Jarosław Sroka.

CSF24 to nie tylko prelekcje i panele dyskusyjne, ale także konkursy z nagrodami o łącznej wartości 130 tys. zł oraz zaproszenia do programu mentoringowego InCredibles Sebastiana Kulczyka.

Dla projektów, które nie zakwalifikowały się do finału konkursu startupowego, przygotowano scenę Open Mic Pitch oraz sesje Reverse Pitch, gdzie to inwestorzy prezentują się przed startupami. Uczestnicy mogą także odwiedzić Expo Zone, strefę wystawienniczą dla innowacyjnych projektów, oraz wystawę obrazów podkarpackich artystów Roderyka Wolskiego i Piotra Worońca Jr.

Carpathian Startup Fest z roku na rok zyskuje na znaczeniu, stając się ważnym wydarzeniem na mapie innowacji, oferując wiedzę, inspirację oraz praktyczne wsparcie dla rozwijających się startupów.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top