Turystyka

Ruszyły wakacyjne loty z lotniska Rzeszów-Jasionka. Gdzie polecimy w 2023 roku?

rzeszów jasionka lotnisko loty 2023
Fot. Waldemar Mazgaj/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Rzeszów/Kefalonia (Grecja). W czwartkowe popołudnie z lotniska Rzeszów-Jasionka odleciał pierwszy samolot do Kefalonii.

To jedna z nowości – obok Podgoricy i Rzymu – w tegorocznej siatce połączeń podkarpackiego portu lotniczego.

W tym sezonie letnim oferujemy 23 kierunki do 12 krajów, licząc na jeszcze większe zainteresowanie pasażerów, niż w roku ubiegłym, gdy obsłużyliśmy ponad 730 tysięcy osób. Szczególnie atrakcyjnymi pozycjami w ofercie wydają się być kierunki czarterowe, ale nie można też zapominać o regularnych połączeniach do Rzymu, Zadaru czy Gdańska. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Letnie czartery z Jasionki rozpoczęły się już pod koniec kwietnia, gdy uruchomiono połączenie do najbardziej obleganej w ostatnich latach tureckiej Antalyi.

We wtorek poleciał pierwszy czarter na Zakynthos, a w czwartek do tureckiego Bodrum oraz wspomnianej Kefalonii. To największa wyspa Archipelagu Wysp Jońskich i szósta pod względem rozmiarów wyspa Grecji, słynąca z posiadania jednych z najpiękniejszych plaż.

Niewątpliwie najsłynniejszą z nich jest Myrthos, położona u stóp dwóch gór Agia Dynati i KalonOros. Na północny-wschód od Kefalonii leży zaś wyspa Itaka, a Grecos – touroperator tego czwartkowego połączenia – oferuje na nią transfery z lotniska.

Pierwszy rejs do Kefalonii wypadł w Dzień Dziecka, co radośnie świętowano w terminalu podrzeszowskiego lotniska.

Loty w 2023 roku z lotniska Rzeszów-Jasionka

To dopiero początek wielkiego latania z Jasionki – już od piątku Ryanair rozpoczyna loty do Zadaru, od soboty PLL LOT do Gdańska, a w niedzielę ruszają czartery na Kretę, zaś od przyszłego tygodnia na Rodos oraz do Korfu i Burgas. Jednym z hitów lata mają być połączenia WizzAir do Rzymu, które rozpoczną się w środę. Nieco później polecą pierwsze samoloty do Albanii i Czarnogóry. Podgorica to druga z tegorocznych nowości w czarterach.

Warto pamiętać, że w ofercie LOT-u są połączenia do amerykańskiego Newark. Z Jasionki codziennie można się też dostać się Lufthansą do Monachium, jednego z największych europejskich hubów przesiadkowych. Sporo pasażerów korzysta też z transferów na lotnisku Chopina, bo nasz narodowy przewoźnik aż 32 razy w tygodniu obsługuje trasę do Warszawy.

Wspomnieć należy, że tradycyjnie najwięcej destynacji oferuje Ryanair. Poza wspomnianym Zadarem samoloty irlandzkiego przewoźnika codziennie latają z Rzeszowa do Londynu Stansted, trzy razy w tygodniu na lotnisko Londyn Luton, a po dwa razy – do Bristolu, East Midlands, Manchesteru i Dublina.

Od początku 2023 roku lotnisko w Jasionce obsłużyło już ponad 330 tys. pasażerów.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Anonim

    2 czerwca 2023 at 02:11

    Korfu nie ma… Lotnisko nie aktualizuje strony internetowej a Państwo tego nie sprawdzili

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top