Turystyka

Ryanair dołoży czwarte połączenie z Dublinem z podrzeszowskiej Jasionki

rzeszów dublin jasionka loty

Rzeszów/Dublin. W okresie świąteczno-noworocznym spodziewamy się zwiększonego ruchu w połączeniach regularnych – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik podrzeszowskiego lotniska w Jasionce.

Zaznacza, że w okresie tym lotnisko obsługuje więcej pasażerów, którzy przylatują do Polski z zagranicy samolotami rejsowymi.

Wiemy już, że przewoźnik Ryanair dołoży czwarte połączenie z Dublinem,  w każdy czwartek, od 22 grudnia tego roku do 5 stycznia przyszłego roku – dodaje.

Rzecznik lotniska podkreśla, że przewoźnicy operujący z Jasionki analizują sytuację na bieżąco i jeśli będzie taka potrzeba uruchomią dodatkowe połączenia.

Obecnie z Jasionki, spośród 10 dostępnych tras, sześć obsługuje Ryanair. Irlandzkie linie latają z podrzeszowskiego lotniska do Londynu (lotniska Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii, a także do Dublina (Irlandia).

Natomiast Wizz Air zimą obsługuje dwa połączenia z Jasionki – do holenderskiego Eindhoven i Londynu Luton.

Jak podaje Waldemar Mazgaj, najczęściej podrzeszowskie lotnisko gości samoloty PLL LOT, obsługujące krajową trasę do Warszawy. – Od listopada do marca kursują aż 26 razy w tygodniu (3-4 rejsy dziennie), zapewniając podróżnym dogodną przesiadkę na loty międzynarodowe z Lotniska Chopina – dodaje rzecznik. (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top