Inwestycje

Rynek w Dębicy ma być przebudowany. Pierwsze prace mają się rozpocząć w przyszłym roku

dębica rynek przebudowa
fot. Screen z filmu YouTube/Jeremi LaTa

Rynek w Dębicy. Władze planują jeszcze w tym roku opracować dokumenty budowlane, wraz z pozwoleniem na realizację inwestycji.

Przebudowa Rynku w Dębicy to projekt, który ma na celu nie tylko odnowienie przestrzeni, ale również stworzenie miejsca, które będzie odpowiadać na potrzeby i oczekiwania społeczności lokalnej.

Miasto liczy na doświadczenia, pomysły i sugestie mieszkańców, a ich wynik posłuży do opracowania koncepcji zagospodarowania dębickiego Rynku.

Celem konsultacji jest zebranie opinii mieszkańców i interesariuszy w zakresie planowanej przebudowy Rynku w Dębicy. Uzyskane podczas konsultacji informacje, propozycje i uwagi umożliwią precyzyjne określenie potrzeb i oczekiwań użytkowników przestrzeni publicznej, niezbędnych do opracowania koncepcji zagospodarowania dębickiego Rynku.

Do udziału w konsultacjach zachęca burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk.

To szansa, aby wspólnie kształtować przyszłość naszego miasta. Zachęcam mieszkańców Dębicy, aby podzielili się swoimi opiniami na temat planowanej przebudowy Rynku, serca naszej wspólnoty – mówi Mariusz Szewczyk.

Konsultacje społeczne będą trwać od 13 do 26 lutego 2024 r. i odbędą się za pośrednictwem strony internetowej konsultacje.debica.pl.

Każdy może łatwo wyrazić swoją opinię i zgłosić uwagi, które zostaną uwzględnione przy tworzeniu ostatecznego planu przebudowy.

Jak zaznacza Maciej Małozięć, zastępca burmistrza odpowiedzialny za przeprowadzenie konsultacji, rozpoczynamy pierwszy etap odnowy Rynku. W oparciu o zebrane opinie, zostanie ogłoszony konkurs na opracowanie koncepcji jego przebudowy.

Projekty zgłoszone do konkursu, ukazujące wizje zmodernizowanego centrum, również będą poddane ocenie społeczności.

Mieszkańcy Dębicy mają najlepszą wiedzę na temat tego, jak Rynek powinien prezentować się i funkcjonować, by był przestrzenią przyjazną, funkcjonalną i pełną życia. Właśnie dlatego, każdy etap odnowy przestrzeni publicznej chcemy konsultować z mieszkańcami – tłumaczy wiceburmistrz.

Prace nad odnową przestrzeni publicznej Rynku miałyby się rozpocząć w 2025 roku. Miasto zamierza zrealizować to zadanie ze środków unijnych, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Dębicko-Ropczyckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top