News

Rząd znosi większość obostrzeń od 1 marca

zniesienie obostrzeń 2022 maseczki covid

Rząd zdecydował o zniesieniu większości obostrzeń od 1 marca, z wyjątkiem obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych, izolacji i kwarantanny dla współdomowników i kwarantanny przyjazdowej dla osób bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID-19 – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach – tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski” – powiedział premier.

„Przywracamy również normalną pracę w urzędach. W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania” – dodał.

Jak wynika z komunikatu rządu, wciąż obowiązywać będzie m. in. obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w przestrzeniach zamkniętych, izolacja w przypadku zakażenia COVID-19, kwarantanna dla współdomownika osoby zakażonej oraz kwarantanna przyjazdowa dla osób bez ważnego Unijnego Certyfikatu COVID-19.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że decyzja ws. zniesienia pozostałych obostrzeń zostanie podjęta najwcześniej w perspektywie dwóch tygodni.

zniesienie obostrzeń 2022 maseczki covid

KPRM

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top