Biznes

Rzeszów: Boeing otworzył centrum inżynieryjne. Zatrudnili ponad 100 osób i to nie koniec

boeing rzeszów
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów/Boeing. We wtorek koncern lotniczy Boeing otworzył centrum inżynieryjne w Rzeszowie, zatrudniając ponad 100 osób.

Centrum to będzie zajmować się wsparciem klientów Boeinga na całym świecie.

Linda Hapgood, wiceprezes Boeing Engineering Poland & Ukraine, podkreśliła znaczenie Rzeszowa dla koncernu, zaznaczając, że znajduje się tam jedno z największych centrów dystrybucyjnych Boeinga w Europie.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślił, że otwarcie centrum to ważne wydarzenie dla miasta, tworzące cenne miejsca pracy w obszarze badań i rozwoju.

Boeing zatrudnia obecnie w Polsce 1,1 tys. osób, a nowe centrum inżynieryjne będzie wspierać różne działy koncernu, obsługując klientów na całym świecie.

Honorata Hencel, dyrektor zarządzająca Boeing Polska i Boeing Ukraina, wskazała na współpracę z Politechniką Rzeszowską jako kluczowy element rozwoju nowych technologii, takich jak systemy bezzałogowe i rozwój oprogramowania.

Liczba inżynierów zatrudnionych w Rzeszowie ma wzrosnąć w zależności od potrzeb centrali Boeinga w USA.

Boeing prowadzi działalność inżynieryjną oraz posiada biura w Warszawie i Gdańsku, a także centrum dystrybucyjne w Rzeszowie. Koncern współpracuje również z polskimi dostawcami oraz lokalnymi uniwersytetami i ośrodkami badawczymi.

O tym temacie pisaliśmy również wczoraj –> Boeing/Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top