News

Rzeszów: Krzysztof Bosak o utworzeniu dywizji na bazie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich

krzysztof bosak w Rzeszów wybory prezydenckie brygada strzelców podhalańskich
Fot. R. Adamski

O utworzenie dywizji na bazie 21. Brygady Strzelców Podhalańskich zaapelował w Rzeszowie kandydat Konfederacji na prezydenta, Krzysztof Bosak. Jego zdaniem strategicznie rozszerzy to możliwości obronne naszego kraju.

Bosak przypomniał, że  według działań rządu „21. Brygada została włączona w struktury dywizji utworzonej w Siedlcach na bazie brygad, które miały w dużej mierze siedzibę w Wesołej”. W opinii kandydata – „nie ma w tym większej logiki, a wzmocnienie obronności na odcinku wschodnim wymaga odpowiedniej uwagi”.

Odnosząc się do zakupów na potrzeby wojska polityk stwierdził, że „rząd polski decyduje się w sposób chaotyczny wydawać pieniądze na ogromne przetargi”.

Zaznaczył, że „w większości wszystko kupujemy od Amerykanów po przepłaconych cenach” i – jak się wyraził – „być może jesteśmy jedynym narodem gotowym dopłacać za obecność zagranicznych wojsk”.

Przed wizytą w Rzeszowie Krzysztof Bosak spotkał się z wyborcami w Przemyślu, gdzie między innymi zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o debatę dotyczącą roli rodziny w Polsce.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top