News

Rzeszów: Nowa Lewica zaprezentowała swój program

nowa lewica program wybory 2023
Fot. M. Piątkiewicz

Nowa Lewica/Wybory 2023. Najbliższe wybory to walka o kształt i przyszłość Polski a najważniejsze dla nas są polityka społeczna, nowoczesna edukacja oraz bezpieczeństwo.

Tak mówił w Rzeszowie, poseł Nowej Lewicy Krzysztof Gawkowski podczas prezentacji postulatów partii.

W programie ugrupowania znalazły się min.: likwidacja kolejek w służbie zdrowia, lepsze zarobki dla pielęgniarek i pielęgniarzy, oddłużenie szpitali a także brak indoktrynacji w polskiej szkole.

Przygotowaliśmy program, który nikogo nie wyklucza. Nie szukamy wrogów. Opozycja może razem pracować i rządzić – powiedział Gawkowski.

Poseł Wiesław Buż poinformował, że wśród najważniejszych postulatów Nowej Lewicy jest także uproszczenie systemu podatkowego oraz obniżenie podatku VAT.

Przewodniczący ugrupowania na Podkarpaciu jest liderem listy w okręgu rzeszowsko– tarnobrzeskim, natomiast w okręgu krośnieńsko- przemyskim jest nim zastępca Wiesława Buża, Ryszard Rydzik.

Na listach Nowej Lewicy są także m.in.  Michał Sztuk, Patrycja Pawlak-Kamińska oraz liderki partii Razem na Podkarpaciu: Agnieszka Itner i Wiktoria Aleksandra Barańska.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top