Inwestycje

Rzeszów szuka pieniędzy na ważne inwestycje. W tym na budowę PCLA

rzeszów budżet pcla przetarg
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Rzeszów/PCLA.W pierwszej połowie listopada ma zostać rozstrzygnięty przetarg na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie przy ulicy Wyspiańskiego.

Do tego czasu muszą być zapewnione pieniądze na tę inwestycje.

Rzeszowscy radni zdecydowali dziś o zabezpieczeniu w budżecie miasta 11 milionów złotych. Jest już zagwarantowane 120 milionów, w tym 60 z Ministerstwa Sportu.

Koszt inwestycji jest szacowany na ponad 160 milionów. Brakuje więc 43 milionów. Pod koniec tygodnia mają być prowadzone rozmowy z Urzędem Marszałkowskim o zwiększeniu dofinansowania. Skierowano też wniosek do Ministerstwa Sportu o dodatkowe 20 milionów złotych.

Rzeszowscy radni zdecydowali także o zmianach w tegorocznym budżecie.

Chodzi o przesunięcie na przyszły rok pieniędzy przeznaczonych na ważne projekty komunikacyjne w mieście. To między innymi ponad milion złotych na budowę wiaduktu nad torami kolejowymi od ulicy Wyspiańskiego do Pułaskiego i Hoffmanowej.

Zmiany budżetowe dotyczą też dwóch inwestycji drogowych na osiedlu Słocina.

Chodzi o budowę ronda u zbiegu ulic Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich. Kolejna to połączenie ulicy Krzyżanowskiego z Wieniawskiego. W sumie to ponad 370 tysięcy złotych. To zmiany kosmetyczne nie zagrażające tym inwestycjom wyjaśnia Prezydent Konrad Fijołek. Ich realizacja nastąpi w przyszłym roku.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top