Inwestycje

Rzeszów: trwa przebudowa ulicy Warszawskiej

rzeszów ulica warszawska przebudowa
Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Na ulicy Warszawskiej, w ramach rozbudowy, wykonano już m.in. przebudowę sieci wodociągowej i gazowej a także część konstrukcji poszerzenia drogi.

Ta inwestycja jest największym z rozpoczętych w tym roku w Rzeszowie przedsięwzięć drogowych.

Dzięki rozbudowie ul. Warszawska, na całej długości, będzie miała po dwa pasy ruchu w obydwu kierunkach. Obecnie przebudowywane są dwa odcinki tej trasy. Pierwszy z nich, prawie kilometrowy, przebiega przez rzeszowskie osiedle Miłocin. Ta inwestycja kosztuje prawie 33,5 mln zł. Drugi, który realizuje rzeszowskie Starostwo Powiatowe z naszym wsparciem finansowym ponad 12 mln zł, będzie dochodził do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Obydwa zadania realizuje firma Strabag. Na pierwszym, miejskim odcinku, przebudowane zostały już sieć wodociągowa oraz gazociągi, zaawansowana jest przebudowa kanalizacji deszczowej oraz sieci elektrycznej.

Wykonano już także, po lewej stronie, na długości ponad pół kilometra, konstrukcję poszerzeń drogi wraz z podbudową i krawężnikami. Trwają prace przy konstrukcji chodnika i ścieżki rowerowej.

Zakres prac, oprócz poszerzenia do czterech pasów ruchu, budowy chodników i ścieżki rowerowej, obejmie m.in. także rozbudowę skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowę odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego.

Zadanie ma być zakończone jesienią przyszłego roku.

źródło: UM Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top