News

Rzeszów: w restauracji „Rzeszuff” doszło do zbiorowego zatrucia. 7 osób trafiło do szpitala

rzeszuff zatrucie restauracja knajpa

Rzeszów/Restauracja „Rzeszuff”. Siedmioro klientów restauracji „Rzeszuff” trafiło do szpitala.

Powodem jest zatrucie pokarmowe. Większość osób jako przyczynę wskazywało kanapki z jajkami po benedyktyńsku – poinformował sanepid.

O zbiorowym zatruciu w restauracji przy Placu Wolności w Rzeszowie, poinformował w czwartek szef Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jaromir Ślączka.

Przyjęliśmy telefoniczne zgłoszenia dotyczące wystąpienia objawów jelitowych u trzech osób, które 28 maja spożywały posiłek w restauracji +Rzeszuff+. W tym samym dniu wszczęto dochodzenie epidemiologiczne oraz rozpoczęto kontrolę sanitarną w restauracji” – przekazał Jaromir Ślączka.

W czwartek do godziny 14 sanepid ustalił, że na zatrucie zostało narażonych 18 osób, u 15 wystąpiły objawy chorobowe, 7 zostało hospitalizowanych, wśród nich są 3 osoby z dodatnim wynikiem badania w kierunku Salmonella enteritidis. Wszystkie te osoby jadły posiłek w „Rzeszuff” od soboty 27 maja do poniedziałku 29 maja.

Większość osób wskazała, że spożywała kanapki, w których składzie znajdowały się jajka po benedyktyńsku (niepodlegające kompletnej obróbce termicznej)” – poinformował Ślączka.

W trakcie kontroli w restauracji sanepid pobrał do badań surowce wchodzące w skład potraw oraz pobrano wymazy do badań bakteriologicznych personelu.

Restauracja została zamknięta. Tak będzie do czasu uzyskania wyników badań laboratoryjnych.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top