News

Rzeszów. W związku z protestem rolników od wtorku utrudnienia dla kierowców

protest rolników rzeszów
Fot. Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa / Facebook

Od wtorku od godz. 9 do środy do godz. 9 w Rzeszowie odbędą się protesty rolników. Całkowicie zablokowane będą ronda Pobitno, Kuronia oraz droga, która je łączy – Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Kierowców czekają utrudnienia.

W poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek przedstawił stan przygotowań służb do zapowiadanych protestów. Podkreślił, że protest będzie uciążliwy, ale jak zaznaczył, Rzeszów to miasto, w którym każdy może wyrazić swój pogląd i postulaty w przestrzeni publicznej.

„Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość oraz omijanie tego fragmentu miasta. Prosimy również o podporządkowanie się poleceniom policji i służb mundurowych” – dodał Fijołek.

Prezydent zaapelował, aby mieszkańcy wybierali we wtorek i środę inne środki transportu niż auto, takie jak rowery. Fijołek podkreślił, że również komunikacja miejska będzie inaczej kursowała przez dwa najbliższe dni.

Rolnicy mają zablokować we wtorek dwa newralgiczne ronda w stolicy Podkarpacia. Jedno z nich stanowi wjazd do miasta od strony Łańcuta, a drugie rondo jest elementem wjazdu do Rzeszowa z autostrady A4 i drogi ekspresowej S19 od wschodu – przez węzeł Rzeszów Wschód.

Obecny na konferencji Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA powiedział, że na autostradzie pojawią się elektroniczne tablice, na których będą pojawiać się komunikaty o zamkniętych drogach. „Kierowcy powinny wybierać na wjazd do miasta węzły Rzeszów Północ i Rzeszów Zachód” – dodał.

Zastępca komendanta miejskiego policji w Rzeszowie Wacław Sudoł powiedział na konferencji, że na czas protestu przygotowane zostały objazdy dla kierowców. Zapowiedział, że przygotowane będą punkty informacyjne dla kierowców ciężarówek. Sudoł zaznaczył, że przygotowanych jest kilka wariantów objazdów.

Policjant podkreślił, że jeśli w czasie protestu będą popełniane wykroczenia, to należy spodziewać się zdecydowanych reakcji funkcjonariuszy.

Policja przygotowała objazdy dla pojazdów ciężarowych. Od strony Przemyśla w kierunku Barwinka i w przeciwną stronę – autostradą A4 do węzła Rzeszów Zachód i drogą S19. Od strony Krakowa w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 94 w Świlczy wjazd na S19 do węzła Rzeszów Zachód i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut. Od strony Sokołowa Młp. w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku – droga S19 do węzła Rzeszów Wschód i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut. Od strony Radomia w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 9 do węzła Rzeszów Północ i dalej autostradą A4 do węzła Łańcut.

Natomiast objazdy dla aut osobowych wyznaczono – od strony Łańcuta w kierunku Sokołowa Młp., Głogowa Młp. i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 94 do Krasnego, następnie drogą powiatową 1393R przez Krasne do ul. Hr. Alfreda Potockiego, Ks. Jana Sączka do ul. Rzecha.

Od strony Łańcuta w kierunku Tyczyna i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 94 do Krasnego, następnie drogą powiatową 1396R w kierunku Malawy do ul. Słocińskiej, Św. Rocha do Chmielnika lub ul. Wieniawskiego, ul. Robotniczą do ul. Sikorskiego.

Od strony Łańcuta w kierunku Boguchwały, Sędziszowa Młp. i w przeciwnym kierunku – drogą krajową nr 94, ul. Lwowską, następnie ul. Leszka Czarnego, ul. Niemierskiego do ul. Armii Krajowej.

Od centrum miasta w kierunku Łańcuta i w przeciwnym kierunku – ul. Lwowską, ul. Rejtana, ul. Niepodległości, ul. Niemierskiego do ul. Leszka Czarnego.

W związku z protestem zmieni się również rozkład jazdy 16 linii komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Szczegóły dostępne są na stronie https://ztm.rzeszow.pl.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top