News

Rzeszowskie CBA zatrzymało trzech przedsiębiorców

cba rzeszów
fot. archiwum

Funkcjonariusze rzeszowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA)  zatrzymali pod zarzutem płatnej protekcji trzech przedsiębiorców z Warszawy i okolic.

Według CBA podejrzani wręczali w 2020 roku łapówki w kwotach od 50 do 100 tysięcy euro członkom zorganizowanej grupy przestępczej.

Grupa powoływała się na wpływy w instytucjach publicznych, w tym w organach ścigania i w spółkach Skarbu Państwa oraz podejmowała się pośrednictwa w załatwieniu różnych spraw w zamian za korzyści majątkowe. Chodziło np. o uniknięcie odpowiedzialności karnej w związku z prowadzonymi postępowaniami i wydanie decyzji związanej z planowaną budową drogi szybkiego ruchu.

Dotychczasowe ustalenia śledczych wskazują, że grupa przyjęła korzyści majątkowe w wysokości czterech milionów złotych. Aktualnie w sprawie występuje 20 podejrzanych.

Dodatkowo zarzuty płatnej protekcji ogłoszono dwóm innym osobom, w tym jednej przebywającej w zakładzie karnym Funkcjonariusze Delegatury CBA w Rzeszowie prowadzą śledztwo w tej sprawie wspólnie ze Śląskim Wydziałem Zamiejscowym Prokuratury Krajowej.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top