Turystyka

Rzeszowskie Piwnice będą dostępne dla zwiedzających od 3 stycznia

rzeszowskie piwnice podziemna trasa turystyczna
Fot. Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa / Facebook

Idea działania instytucji (Podziemna Trasa Turystyczna) zakłada połączenie i przenikanie się perspektyw – historycznej i współczesnej oraz lokalnej i ponadregionalnej.

Ukierunkowana jest ona na rozwój sztuki współczesnej w Rzeszowie – stolicy województwa podkarpackiego, a także jej szeroką prezentację, wykorzystanie dziedzictwa kulturowego i historycznego Rzeszowa na rzecz rozwoju kompetencji kulturowych i edukacji kulturalnej społeczeństwa.

rzeszowskie piwnice podziemna trasa turystyczna

Działalność kulturalna prowadzona jest w czterech strefach: Skwer Kultury, Przestrzeń wielofunkcyjna, Rzeszowskie Piwnice, Virtual Lab. Unikatowy kompleks podziemnych piwnic i korytarzy, tworzy jedną z największych atrakcji Rzeszowa.

Modernizacja Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie została zrealizowana w ramach projektu „Rzeszowskie Piwnice – interaktywna instytucja kultury” (działanie 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020).

Oferta kulturalna Rzeszowskich Piwnic jest skierowana do szerokiej grupy odbiorców. U podstaw koncepcji leży łączenie, synergia i wielowątkowość we wszystkich aspektach: pokoleniowym, kulturowym oraz dotyczącym oferty kulturalnej. Inicjatywa jest zgodna z najnowszymi trendami w muzealnictwie – polegającymi na interdyscyplinarnym sposobie przedstawiania zbiorów.

rzeszowskie piwnice podziemna trasa turystyczna

źródło: PUW w Rzeszowie

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top