News

Są wyniki naboru rządowych dopłat do przewozów autobusowych

przewozy autobusowe dopłaty 2023 podkarpackie
fot. PUW w Rzeszowie

Rzeszów. Ponad 52 mln zł trafi do organizatorów przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

O wynikach naboru mówiła dziś wojewoda Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

Jak podkreśliła wojewoda, do naboru przystąpiło w sumie 50 organizatorów: 39 gmin, 1 związek międzygminny, 2 związki powiatowo–gminne i 8 powiatów. Łącznie organizatorzy ubiegali się o dopłaty w wysokości ponad 74 mln zł na dofinansowanie 416 linii komunikacyjnych.

W wyniku oceny złożonych wniosków wszystkie zostały zakwalifikowane jako spełniające warunki określone dla FRPA. Jednak dostępna alokacja pozwoli na zawarcie umów o dopłaty z 43 organizatorami. W związku z tym wojewoda zwróciła się do Ministerstwa Infrastruktury o uzupełnienie brakujących środków w kwocie ponad 22 mln zł.

Jak podkreślił dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Sopel, pierwszeństwo w objęciu dopłatą przyznaje się organizatorom zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy z dnia 16 maja 2019 r. o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych.

Kwota dopłaty będzie wynosić nie więcej niż 3,00 zł do 1 wozokilometra przewozów o charakterze użyteczności publicznej, przy wkładzie własnym organizatora w wysokości nie mniejszej niż 10% ceny usługi.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top