Biznes

Są wytyczne dla salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. Teraz branża eventowa, ślubna i parki rozrywki

Są wytyczne dla salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. Teraz branża eventowa, ślubna i parki rozrywki

Ministerstwo Rozwoju prowadzi konsultacje w sprawie wytycznych dla branż, które czekają na wznowienie działalności na początku czerwca m.in. branża eventowa, ślubna i parki rozrywki poinformował resort.

Ministerstwo podało, że zakończono już przygotowywanie wytycznych dla salonów piercingu i tatuażu oraz solariów. Na przyszły tydzień zaplanowano opracowanie wytycznych m.in. dla branży transportu okołolotniczego.

Wytyczne przygotowywane są we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia.

„Po ubiegłotygodniowym uruchomieniu branży gastronomicznej i branży beauty, przygotowujemy się do kolejnego etapu odmrażania polskiej gospodarki. Zależy nam na tym, aby przedsiębiorcy i pracownicy z tych sektorów biznesu, które do tej pory ponosiły największe straty w wyniku pandemii koronawirusa, możliwie szybko wrócili do swojej pracy. W tym celu już od kilku dni prowadzimy rozmowy z przedstawicielami branży eventowej, ślubnej i rozrywkowej. Za nami również uzgodnienia wytycznych dotyczących funkcjonowania m.in. salonów piercingu i tatuażu oraz solariów” – powiedziała wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk, cytowana w komunikacie.

Od kilkunastu tygodni Ministerstwo Rozwoju, we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia oraz przedstawicielami branż i ekspertami, sukcesywnie przygotowuje wytyczne dla branż, których funkcjonowanie zostało ograniczone w związku z pandemią koronawirusa.

W ramach luzowania obostrzeń, od 25 maja szkoły będą mogły organizować zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne dla klas I-III. Będzie też możliwość otwarcia dziennych domów i klubów seniora.

Jak zapowiadała wcześniej wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, w kolejnym etapie planowane jest otwarcie siłowni i klubów fitness. Rząd chce także, by otwarta została infrastruktura czasu wolnego, w tym parki rozrywki i tematyczne. Od połowy czerwca mają być czynne uzdrowiska.

Planowane jest także otwarcie kin i teatrów.

Obostrzenia luzowane są w odstępach dwutygodniowych. W tym tygodniu otwarto restauracje, bary i kawiarnie, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Więcej osób może korzystać z boisk i innych obiektów sportowych. Od 25 maja wznowione zostaną zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w szkołach dla klas I-III. Stopniowo będzie możliwe przeprowadzanie konsultacji z nauczycielami. Mają być także wznawiane zajęcia w domach kultury.

(ISBnews)

1 komentarz

1 komentarz

  1. lulek

    22 maja 2020 at 16:05

    Ja miałem taki pech, że akurat jak odłożyłem na tatuaż to się zaczęła pandemia :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top