News

Saria Polska obiecuje poprawę jakości życia mieszkańców Przewrotnego. Jest oświadczenie

przewrotne saria odór protest oświadczenie

Firma Saria Polska przesłała do naszej redakcji oświadczenie, w którym deklaruje wyeliminowanie niedogodności z którymi mierzą się mieszkańcy Przewrotnego i okolicznych miejscowości.

Poniżej pełna treść oświadczenia przesłanego przez Saria Polska

Oświadczenie

Spółka SARIA oświadcza, iż jej kluczowym celem jest wyeliminowanie niedogodności z którymi mierzą się mieszkańcy Przewrotnego i okolicznych miejscowości. Może to nastąpić na bazie porozumienia z lokalną społecznością. Obecnie prowadzone rozmowy z przedstawicielami mieszkańców, a także ich reprezentantami administracyjnymi, dowodzą naszych intencji. Wskazujemy w nich kolejne kroki jakie firma SARIA podejmie, aby opisany efekt osiągnąć.

Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której w ciągu najbliższych 4miesięcy zostaną wdrożone rozwiązania, które sprawią, iż lokalna społeczność odczuje istotną zmianę w jakości życia. Mamy już przygotowaną instalację, której dostawca zapewnia, że po jej uruchomieniu emisja amoniaku i siarkowodoru zredukowana zostanie o co najmniej 98%, a merkaptanu metylowego o co najmniej 80%. Tym samym problem, z którym mierzą się mieszkańcy zostanie wyeliminowany.

Po uruchomieniu instalacji antyodorowej zostanie ona wyposażona w systemy pomiarowe, co pozwoli stale monitorować emisję związków do atmosfery.Podkreślamy raz jeszcze, że obecnie naszym zasadniczym celem jest jak najszybsze uruchomienie tej instalacji. Jest ona bezpieczna, sprawdzona i skuteczna. Dotychczas jej uruchomienie nie było możliwe z uwagi na szereg problemów administracyjnych i podejmowanych wobec firmy działań wstrzymujących tę inwestycję.

Współpraca pomiędzy reprezentantami lokalnych społeczności, władzami, organami administracyjnymi i firmą, co ze swojej strony stanowczo i jednoznacznie deklarujemy – doprowadzi do zmiany, którą w szybkim tempie odczują mieszkańcy.Mamy nadzieję, że wszystkim stronom podobnie jak firmie SARIA oraz mieszkańcom Przewrotnego i okolic zależy na doprowadzeniu do finału działań,w wyniku których definitywnie zmieni się oblicze tych miejscowości. Podkreślamy raz jeszcze, instalacja z urządzeniami antyodorowymi jest przygotowana, czeka wyłącznie na ostateczne pozwolenia i zamknięcie procedur administracyjnych. Deklarujemy wdrożenie inwestycji do czterech miesięcy od momentu otrzymania stosownego pozwolenia.

Celem tego oświadczenia jest zapewnienie mieszkańców Przewrotnego, iż możliwa jest zmiana jakości ich życia. SARIA ze swojej strony zrobi wszystko aby tak się stało.Wspólnie możemy otworzyć nowy rozdział sąsiedzkiej koegzystencji. Według nas wystarczy wyłącznie dobra wola i doprowadzenie do finału wskazanych działań. Czekamy na zakończenie stosownych procedur administracyjnych. Mamy przy tym nadzieję, że tak samo jak nam, na tej zmianie zależy również tym osobom, które dotychczas podejmowały działania blokujące uzyskanie wymaganych pozwoleń.

Oświadczamy: uruchomienie instalacji antyodorowej sprawi, że jakość życia mieszkańców zmieni się całkowicie. Instalacja została zakupiona, jest przygotowana, czeka na uruchomienie, które może nastąpić natychmiast po uzyskaniu stosownych zgód administracyjnych.

2 komentarze

1 komentarz

 1. Stop Smrodowi

  27 sierpnia 2021 at 12:08

  Organizacje społeczne z zadowoleniem przyjmują tą deklaracje. Wiele ich padało w przeszłości i się nie zmaterializowało. Chcemy wierzyć że tym razem będzie inaczej i będziemy mogli skupić się na spędzaniu czasu z rodzinami a nie poświęcać ten czas na walkę ze smrodem.

 2. Kris

  27 sierpnia 2021 at 12:17

  Saria deklarowanie i obiecywanie opanowała do perfekcji.
  Szkoda ze Saria od 10 lat nie dotrzymała żadnej deklaracji a mieszkańcy sa truci bez żadnych skrupułów
  Pytam co się takiego wydarzyło ze obecnie miało by być inaczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top