News

Siatka rosyjskich szpiegów rozbita. Działali w okolicach lotniska w Jasionce

szpieg podkarpackie siatka szpiegowska lotnisko

Szpieg/Podkarpacie. Polskie służby rozbiły siatkę szpiegowską pracującą dla Rosji.

Tak poinformowało RMF FM.

Portal podał, że grupa miała prowadzić przygotowania do działań dywersyjnych, m.in. monitorować linie kolejowych. Oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane w czwartek – poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Według RMF FM funkcjonariusze ABW zatrzymali w tej sprawie sześć osób. „W związku z działaniami siatki na trasach kolejowych oraz w krajowej infrastrukturze krytycznej wprowadzono alert bezpieczeństwa” – podał portal.

Zatrzymani to według portalu cudzoziemcy zza naszej wschodniej granicy. Mieli pracować na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. „Agenci ABW zatrzymali ich w związku z odkryciem na ważnych trasach i węzłach kolejowych ukrytych kamer, które rejestrowały ruch na torach i transmitowały obraz do sieci” – podano.

RMF FM podało, że chodzi głównie o odcinki tras kolejowych w województwie podkarpackim m.in. w okolicach lotniska w Jasionce, które jest głównym punktem przerzutowym zachodniej broni i amunicji dla Ukrainy.

„W związku z tą akcją w stan podwyższonej gotowości postawiono funkcjonariuszy służb i policji. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, szczególną uwagę mundurowi poświęcają zabezpieczaniu ważnych strategicznie tras kolejowych w Polsce, a także wzmocniono ochronę kluczowych obiektów infrastruktury krytycznej” – napisano.

Jak poinformował zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, oświadczenie w sprawie tych doniesień zostanie przedstawione w czwartek.

„W dniu jutrzejszym minister koordynator oraz Szef MSWiA Mariusz Kamiński wygłosi oświadczenie dla mediów, w którym odniesie się do doniesień RMF24.pl. Konferencja o godzinie 11 w MSWiA” – napisał na Twitterze.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top